31.  10.  2005    Windows XP

Jak se pobavit ve Windows 98

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Tvůrci operačního systému Windows do výchozí instalace zahrnuli i několik her, které vám pomohou ukrátit dlouhou chvíli. Na rozdíl od nejnovějších her jsou tyto programy nenáročné na výkon počítače a přece u nich mnozí uživatelé vydrží prosedět i několik hodin.

1Otevřete nabídku Start, Programy, Příslušenství. Seznam všech nainstalovaných her, které jsou standardní součástí Windows, naleznete v podnabídce Hry. 2Pokud máte zálibu v kartách, určitě oceníte karetní hru Srdce, jejímž cílem je nasbírat co nejméně bodovaných karet, kterými jsou všechna srdce a piková dáma. Po spuštění hry Srdce se zobrazí dialogové okno, kde vepište vaše jméno, stiskněte tlačítko OK a hra může začít. 3Počítač vás vyzve k vybrání tří karet, kterých se chcete zbavit. Už zde je třeba zvolit správnou taktiku a zbavit se vysokých nebo bodovaných karet či karet jedné barvy. Na vybrané karty, které dostane určený protihráč, klepněte levým tlačítkem myši a stiskněte tlačítko nad těmito kartami. 4Obdržené karty, jež jste dostali od jednoho z vašich protihráčů, potvrďte stisknutím tlačítka OK. Máte-li křížovou dvojku, musíte jejím vynesením zahájit hru. V opačném případě hru zahájí některý z protihráčů. 5Při hře je nutné ctít barvu, tedy vynést kartu stejné barvy, kterou vynesl zahajující protihráč. Pokud danou barvu nemáte, můžete se zbavit některé z bodovaných karet. Daný zdvih bere ten hráč, který vynesl nejvyšší kartu stejné barvy, jako je první karta. Tento hráč také zahajuje příští kolo. 6Další zajímavou hrou je Hledání min. Cílem této hry je co nejrychleji najít všechny miny rozmístěné v hracím poli a žádnou přitom neodkrýt. Hru zahájíte klepnutím levým tlačítkem myši na vybrané políčko. 7Pokud se na daném políčku neskrývá mina, objeví se na něm číslo, které označuje počet min, jež se nacházejí v sousedních osmi políčkách. Pokud si o určitém políčku myslíte, že obsahuje minu, klepněte na něj pravým tlačítkem myši. 8V případě, že si daným políčkem nejste jisti, klepněte na něj dvakrát pravým tlačítkem myši. Políčko se označí otazníkem, který můžete dalším klepnutím pravým tlačítkem zrušit a dané políčko odkrýt nebo označit jako políčko obsahující minu. 9Pro změnu nastavení hracího pole otevřete nabídku Hra a klepněte na položku Vlastní pole. Do připravených políček zadejte požadované rozměry hracího pole, počet umístěných min a stiskněte tlačítko OK.
TIP: Chtěli byste změnit jména protihráčů ve hře Srdce? V horní části okna programu otevřete nabídku Hra a klepněte na Možnosti. Otevře se nové okno, kde vepište nová jména protihráčů a klepněte na tlačítko OK.
TIP: Bližší informace o všech hrách naleznete v nápovědě, kterou zobrazíte z nabídky Nápověda, Témata nápovědy.
TIP: Tyto a mnohé další hry naleznete i ve Windows XP – zde se skrývají v nabídce Start, Všechny programy, Hry.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

nemám chomi 15.  1.  2013 16:49
Přidat příspěvek Zobrazit vše