22.  6.  2006    Ostatní

Jak si do počítače nahrát zvuk

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Standardní součástí operačního systému Windows XP je jednoduchý program Záznam zvuku , pomocí něhož si do počítače můžete nahrát libovolný zvuk. Nepotřebujete k tomu nic jiného než nainstalovanou zvukovou kartu, ke které je připojený mikrofon.

1Připojení mikrofonu k počítači je poměrně jednoduché – jeho konektor stačí zapojit do zdířky MIC, která na mnohých zvukových kartách bývá označena růžovou barvou. Pokud máte ke zvukové kartě nainstalovány všechny potřebné ovladače, měl by být mikrofon ihned po zapojení funkční. 2Otevřete nabídku Start, Všechny programy, Příslušenství, Zábava a klepněte na program Záznam zvuku. Pro zahájení nahrávání stiskněte tlačítko Nahrát s ikonkou tečky. 3Chcete-li nahrávání zastavit, klepněte na tlačítko Stop. Pro přehrání záznamu stiskněte tlačítko Přehrát. Pokud potřebujete přejít na začátek nebo konec nahrávky, použijte k tomu tlačítka Přehrát zpět a Přehrát vpřed. Na danou pozici se také můžete rychle dostat jednoduchým tažením táhla. 4Program Záznam zvuku umožňuje do nahrávky vložit několik efektů – jejich seznam naleznete v nabídce Efekty v horní části okna. Kromě úpravy hlasitosti a rychlosti přehrávání můžete do nahrávky jednoduše přidat ozvěnu nebo změnit směr jejího přehrávání. 5Pokud potřebujete odstranit určitou část nahrávky, umístěte táhlo na požadované místo a z nabídky Úpravy vyberte příkaz Odstranit před aktuální pozicí nebo Odstranit za aktuální pozicí. 6Na vybranou pozici je také možné vložit další zvukový záznam ve formátu WAV. V horní části okna přejděte do nabídky Úpravy a klepněte na položku Vložit soubor. Otevře se nové okno, kde vyhledejte požadovaný soubor a stiskněte tlačítko Otevřít. 7Pokud si vytvořený záznam přejete smíchat s nějakou jinou uloženou nahrávkou, klepněte v nabídce Úpravy na příkaz Smíchat se souborem, vyhledejte druhý zvuk ve formátu WAV a klepněte na Otevřít. 8Chcete-li vytvořený záznam uložit, otevřete nabídku Soubor a vyberte položku Uložit jako. Zobrazí se nové okno, v němž vyhledejte složku pro uložení, zadejte název souboru a stiskněte tlačítko Uložit.
TIP: Jestliže si přejete upravit formát zvukového souboru, ve kterém bude nahraný zvuk uložen, stiskněte v okně Uložit jako tlačítko Změnit. Otevře se nový dialog, kde z nabídky vyberte některý z předdefinovaných profilů, případně vyberte formát a atributy nastavte dle vlastního uvážení.
TIP: Bližší informace o připojení mikrofonu k vašemu počítači najdete v uživatelské příručce, která by měla být součástí zakoupeného zařízení.
TIP: Program Záznam zvuku naleznete i ve Windows 98 – stačí otevřít nabídku Start, Programy, Příslušenství, Zábava, Záznam zvuku.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Délka Pavlína 18.  4.  2010 18:01
Přidat příspěvek Zobrazit vše