27.  3.  2006    Windows XP

Jak si nadefinovat vlastní pozadí složek

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Víte o tom, že ve Windows 98 si můžete kromě obrázku na ploše nastavit také vlastní pozadí ve vybraných složkách, které se zobrazí místo obyčejné bílé výplně? Máte-li na disku nějaký pěkný obrázek, pusťte se směle do nastavování.

1Otevřete složku, jejíž pozadí si přejete změnit. Do volného místa ve složce klepněte pravým tlačítkem myši a z kontextové nabídky, která se vám objeví, zvolte možnost Vlastní nastavení této složky. 2Spustí se jednoduchý průvodce, kde vyberte položku Zvolit obrázek pozadí a stiskněte tlačítko Další. 3Požadovaný obrázek vyberte ze seznamu nebo stiskněte tlačítko Procházet a vybraný obrázek vyhledejte na pevném disku. V levé části okna se zobrazuje náhled na vybraný obrázek. 4V sekci Barvy popisku ikony můžete upravit barvu písma, kterým je uveden název ve složce uložených souborů, a jeho zvýraznění. Pro změnu barvy písma stiskněte černé tlačítko u položky Text a požadovanou barvu vyberte z nabídnuté palety. 5Chcete-li nastavit zvýraznění textu, zatrhněte položku Pozadí a v pravé části stiskněte bílé tlačítko. Podobně jako v předchozím kroku se zobrazí paleta barev, z níž si vyberte některou z nabízených základních barev. 6Stisknutím tlačítka Další přejděte do posledního okna, kde klepnutím na Dokončit ukončete tohoto průvodce. Provedené nastavení se projeví ihned. 7Budete-li chtít obrázek z pozadí složky odstranit, klepněte do volného místa ve složce pravým tlačítkem myši a z místní nabídky vyberte Vlastní nastavení této složky. 9V úvodním okně označte položku Odebrat vlastní nastavení a klepněte na tlačítko Další. V následujícím kroku stisknutím Další potvrďte, že si přejete obrázek z pozadí odstranit a průvodce dokončete klepnutím na tlačítko Dokončit.
TIP: Nastavení pozadí samozřejmě snižuje výkon počítače. Na silných počítačích pokles výkonu takřka nepocítíte, avšak na pomalejších počítačích může být procházení složek s nastaveným pozadím velice pomalé.
TIP: Vadí vám, že se v levé části složky zobrazuje panel úloh? V horní části okna Průzkumníka Windows otevřete nabídku Zobrazit a zrušte zatržení u položky Jako stránku WWW.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

jo letec1 5.  6.  2009 0:17
Přidat příspěvek Zobrazit vše