10.  8.  2006   

Jak si nainstalovat a používat Total Commander

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Total Commander je jedním z nejlepších a nejpoužívanějších programů ze skupiny souborových manažerů. Kromě snadné správy souborů nabízí i celou řadu zajímavých nástrojů a funkcí, které z něj dělají komplexní nástroj, jenž by neměl chybět na žádném počítači.

1Instalační program Total Commanderu naleznete na cédéčku, které bylo přiloženo k JNP 8/05. Přejděte do sekce Programy a na odkaz Total Commander 6.51 klepněte levým tlačítkem myši. Otevře se nové okno, kde pro zahájení instalace stiskněte tlačítko Otevřít. 2Spustí se jednoduchý průvodce, který vás instalací programu provede krok za krokem. V úvodním okně z nabídky vyberte možnost Česky (Czech) a stiskněte tlačítko Next. I po zbytek instalace si vystačíte s klepáním na tlačítko Next. 3Po dokončení instalace naleznete ikonu pro spuštění programu Total Commander na ploše nebo v nabídce Start, Všechny programy, Total Commander. Jelikož program není zdarma, při každém spuštění neregistrované verze se zobrazí toto okénko, v němž je nutné stisknout správné tlačítko. 4V hlavním okně Total Commanderu naleznete dvě podokna, ve kterých se zobrazuje obsah vybraných složek. Chcete-li se přepnout na jinou jednotku pevného disku, můžete tak učinit v této nabídce. Při procházení složek si vystačíte s poklepáním levým tlačítkem myši podobně jako v Průzkumníkovi Windows. 5Jestliže si přejete změnit zobrazení ikon ve vybraném podokně, klepněte do něj levým tlačítkem myši a v horní části okna stiskněte tlačítko Stručné, Detaily nebo Strom. Bližší možnosti nastavení zobrazení naleznete v nabídce Zobrazení. 6Total Commander umožňuje snadné přesouvání nebo kopírování souborů z jedné složky do druhé. V jednom podokně si otevřete zdrojovou složku, v druhém podokně cílovou složku a ve zdrojové složce označte položky, které si přejete přesunout nebo zkopírovat. 7V dolní části okna stiskněte podle požadované akce tlačítko F6 PřejmPřes nebo F5 Kopírovat. Otevře se nové okno, kde zkontrolujte umístění složky, do níž budou vybrané soubory přesunuty nebo zkopírovány, a stiskněte tlačítko OK. 8Bližší informace o prováděné operaci naleznete v dialogovém okně s grafickým ukazatelem, které se zobrazuje po celou dobu přesouvání nebo kopírování souborů.
TIP: Chcete zobrazit podrobný a přehledný seznam složek na vybrané jednotce? Na panelu nástrojů klepněte na druhé tlačítko zleva v panelu nástrojů nebo stiskněte klávesovou zkratku levý Alt + F10.
TIP: Potřebujete najednou označit skupinu několika souborů? Stiskněte klávesu Shift a levým tlačítkem myši klepněte na první a poslední soubor, který si přejete označit. Chcete-li vybrat jen určité položky, přidržte klávesu Ctrl a na vybrané soubory klepněte levým tlačítkem myši.
TIP: Pro bližší seznámení s programem si projděte hlavní nabídky v horní části okna. Kromě dostupných funkcí zde také naleznete celou řadu zajímavých klávesových zkratek, pomocí nichž je možné Total Commander ovládat rychlostí blesku.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře
Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velký test: gamepady

Testujeme Playstation 5

Pitva: Apple Watch