29.  6.  2006   

Jak si nainstalovat Kerio Personal Firewall

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Kerio Personal Firewall je velice kvalitní software, který vám pomůže ochránit počítač před možnými útoky z internetu. Kerio Personal Firewall Free s omezenou funkčností je navíc pro domácí a nekomerční použití zcela zdarma, takže za jeho použití nebudete muset zaplatit ani korunu.

1Do mechaniky vložte cédéčko, které bylo přiloženo k časopisu JNP 06/05, a v sekci Programy klepněte na odkaz Kerio Personal Firewall 4.1.2. Otevře se nové okno, kde pro zahájení instalace stiskněte tlačítko Instalovat. 2Ve zobrazeném dialogu vyberte možnost Angličtina (Spojené státy) a stiskněte tlačítko OK. Po chvíli se spustí jednoduchý průvodce, který vás celou instalací provede krok za krokem. V následujících krocích odsouhlaste zobrazenou licenční smlouvu a zkontrolujte složku pro instalaci. 3Pokud patříte mezi začátečníky, vyberte v okně Initial firewall setting možnost Simple. To vám zajistí snadné nastavení ochrany vašeho počítače bez „zbytečného“ dotazování firewallu. Jestliže se řadíte mezi zkušené uživatele, můžete vybrat možnost Advanced a postupným učením si nastavení firewallu plně upravit k obrazu svému. 4Po dokončení instalace se zobrazí dialogové okno vyzývající k restartu počítače, které potvrďte stisknutím tlačítka Yes. Při příštím spuštěním systému dojde k automatickému načtení firewallu. 5Dle nastavení programu je možné, že firewall čas od času zobrazí dialogové okno s dotazem, zda si přejete povolit nebo zakázat danou komunikaci. V otevřeném okně vždy zkontrolujte uvedený program a vzdálenou stranu a podle vaší úvahy stiskněte tlačítko Povolit nebo Zakázat. Chcete-li pro danou komunikaci vytvořit pravidlo, stačí zatrhnout tuto položku. 6Pokud máte aktivní i modul Bezpečnost systému, s největší pravděpodobností se podobné okno bude zobrazovat i při instalaci nových programů nebo při aktualizacích. V tomto dialogu vždy zkontrolujte prováděnou akci a na jejím základě se rozhodněte, zda ji povolíte, nebo zakážete. 7Pro změnu nastavení firewallu poklepejte v Oznamovací oblasti na ikonu se štítu levým tlačítkem myši. Otevře se nové okno, kde hned na první záložce naleznete podrobný přehled vytvořených spojení. 8Na záložkách Sítová bezpečnost a Bezpečnost systému můžete přesně nadefinovat nastavení pro určité programy a služby. Změnu nastavení v těchto modulech by však měli provádět jen zkušení uživatelé nebo správci systému.
TIP: Před zahájením instalace firewallu ukončete všechny spuštěné programy.
TIP: Máte-li aktivní Bránu firewall systému Windows, pak ji po dokončení instalace a konfigurace Kerio Personal Firewallu deaktivujte. Otevřete nabídku Start, Ovládací panely a poklepejte na ikonu Brána firewall systému Windows. Na kartě Obecné vyberte možnost Vypnuto a provedené nastavení uložte stisknutím tlačítka OK.
TIP: Pro snadnější seznámení s programem Kerio Personal Firewall můžete využít velice dobře zpracovanou nápovědu – tu spustíte stisknutím tlačítka Nápověda, které naleznete v dolní části okna firewallu.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

JE TO FEJK sn23 7.  9.  2013 14:45
Přidat příspěvek Zobrazit vše