31.  10.  2005    Ostatní

Jak si nainstalovat nejnovější verzi Windows Media Playeru

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Již nějakou dobu je dostupná nejnovější verze přehrávače Windows Media Player s pořadovým označením 10 . Oproti předchozím verzím se vyznačuje zejména novým elegantním vzhledem, rozšířenou podporou přenosných přehrávačů a funkcí inteligentního jukeboxu. Pokud k přehrávání hudby používáte právě WMP , neměli byste s instalací jeho nejnovější verze váhat ani minutu. Návod je určený pouze pro systém Windows XP.

1Před zahájením instalace ukončete všechny běžící programy a deaktivujte režim Minipřehrávač – na volné místo na hlavním panelu klepněte pravým tlačítkem myši, přejděte do nabídky Panely nástrojů a zrušte zatržení u položky Windows Media Player. 2Na cédéčku, které bylo přiloženo k JNP 3/05, přejděte do sekce Programy a na odkaz Windows Media Player 10 klepněte levým tlačítkem myši. V otevřeném dialogu zvolte Otevřít a po chvíli se zobrazí úvodní obrazovka instalačního průvodce, kterou přeskočte klepnutím na tlačítko Další, a v následujícím okně stisknutím tlačítka Souhlasím odsouhlaste zobrazenou licenční smlouvu. 3Následně dojde k zahájení instalace Windows Media Playeru do vašeho počítače. Po jejím dokončení se automaticky spustí průvodce nastavením Windows Media Playeru. Pro zobrazení dalšího okna stiskněte tlačítko Další. 4Chcete-li upravit nastavení ochrany osobních údajů, můžete tak učinit na stejnojmenné záložce. Pokud o možnostech ochrany osobních údajů chcete získat bližší informace, klepněte na odkaz pro zobrazení nápovědy. Pro přesun do dalšího okna průvodce stiskněte tlačítko Další. 5V seznamu Typy souborů označte požadované soubory, které si přejete přehrávat pomocí přehrávače Windows Media Player. Pokud na vybraný formát klepnete levým tlačítkem myši, zobrazí se v levé části okna bližší informace o této položce. 6Klepněte na kartu Další možnosti. Zde můžete jednoduchým zatržením vybrané položky přidat zástupce pro spuštění přehrávače na plochu nebo na panel nástrojů Snadné spuštění. Stisknutím tlačítka Dokončit dojde k ukončení tohoto průvodce a automatickému spuštění Windows Media Playeru. 7Budete-li si chtít upravit nastavení nového Windows Media Playeru, možná si na první pohled všimnete chybějících nabídek v horní části okna přehrávače. Pro jejich zobrazení klepněte na titulkovou lištu programu pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Zobrazit panel nabídek.
TIP: Pokud nemáte CD JNP 3/05 k dispozici, stáhněte si program Windows Media Player například ze serveru Stahuj.cz.
TIP: Chtěli byste si vzhled Windows Media Playeru změnit? V horní části okna přehrávače přejděte do nabídky Zobrazit a vyberte možnost Volba vzhledu. V levém podokně klepněte na vybraný vzhled levým tlačítkem myši a stiskněte tlačítko Použít vzhled.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře