21.  6.  2006    Ostatní

Jak si nainstalovat program Picasa2

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Hledáte zajímavý nástroj pro jednoduchou správu a úpravu fotografií? Už nemusíte! Vyzkoušejte program Picasa2 , mezi jehož hlavní přednosti patří intuitivní ovládání a množství zajímavých funkcí pro snadnou úpravu obrázků.

1Do mechaniky vložte cédéčko, které bylo přiloženo k časopisu JNP 06/05. Přejděte do části Programy a na odkaz Picasa2 klepněte levým tlačítkem myši. Otevře se nové okno, kde pro zahájení instalace stiskněte tlačítko Instalovat. 2Seznamte se s licenčním ujednáním a klepněte na tlačítko I Agree. V následujícím dialogu zkontrolujte složku pro instalaci a klepněte na Install. Po dokončení instalace se zobrazí okno, kde zatrhněte požadované umístění zástupce pro spuštění programu, zrušte zatržení položky Run Picasa2 a stiskněte tlačítko Finish. 3Pro snadnější práci s programem do něj doporučujeme nainstalovat češtinu. Připojte se k internetu a do prohlížeče vepište adresu http://jardovy-cestiny.kvalitne.cz/Download/Picasa2_Czech_1884.exe. Stiskněte klávesu Enter a v následně otevřeném okně potvrďte, klepnutím levým tlačítkem myši na Spustit, zahájení instalace. 4Úvodní dialog přeskočte klepnutím na Další a ve zobrazeném okně odsouhlaste licenční ujednání. V následujícím dialogu je nutné vyhledat složku, v níž je program Picasa2 nainstalován (většinou C:\Program Files\Picasa2). Pokud jste tento program nainstalovali jinam, stiskněte tlačítko Procházet a správnou složku vyhledejte ve stromové nabídce. 5Zatrhněte možnost Zálohovat upravované soubory a klepněte na tlačítko Další. Po dokončení kopírování souborů se zobrazí okno s výsledkem aktualizace, kde stiskněte tlačítko Další, ve finálním okně zatrhněte možnost Chci nyní spustit Picasa2 build 1884 CZ a klepněte na Dokončit. 6Pokud program spouštíte poprvé, mělo by se zobrazit okno, kde vyberte jednu z možností pro vyhledání obrázků ve vašem počítači a stiskněte tlačítko Continue. Bližší informace o přidávaných položkách naleznete ve speciálním panelu, který se zobrazuje v pravé části okna. 7Seznam všech složek s podporovanými soubory naleznete v levém podokně Folders on Disk. Jestliže na vybranou složku klepnete levým tlačítkem myši, v pravé části okna se zobrazí její obsah.
TIP: Při instalaci češtiny nesmí být program Picasa2 spuštěný!
TIP: Pokud nemáte připojení k internetu, můžete si instalační soubor s češtinou stáhnout z cédéčka v časopisu JNP 07/05.
TIP: Program Picasa2 nabízí celou řadu zajímavých možností. Bližší informace o nabízených funkcích a podrobný návod pro úpravu nastavení obrázků nebo snadné aplikování některého z nabízených efektů naleznete v časpisu JNP 07/05.
TIP: Zástupce pro spuštění programu Picasa2 najdete v nabídce Start, Všechny programy, Picasa2.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře