28.  8.  2012    Windows 7

Jak si přizpůsobit heslo domácí skupiny?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Sdílení pomocí domácí skupiny je ve Windows 7 i přicházejících Windows 8 pohodlné, nicméně automaticky generovaná hesla stěží zapamatovatelná. Upravte si je.

Do domácí skupiny, kterou jste vytvořili, můžete přidat další počítač, například při připojení nového počítače nebo notebooku, s nímž budete chtít data sdílet. Pro tento účel je zapotřebí znát přístupové heslo, jež vám Windows 7 na konci průvodce vytvořením nabídla. Opište si jej, případně následujte odkaz Vytisknout heslo a pokyny. Přidání nového počítače proveďte po klepnutí na možnost Zvolit domácí skupinu a možnosti sdílení a stisknutí tlačítka Připojit, samozřejmě opět v Ovládacích panelech.

Automaticky vygenerované heslo k domácí skupině si můžete jen velice těžko zapamatovat, snaží se totiž splnit požadavky na co nejvyšší bezpečnost. Jde tedy o změť znaků a číslic, jestliže si chcete vytvořit vlastní, můžete to opět provést v sekci Domácí skupina v Ovládacích panelech. Následujte zde možnost Změnit heslo a do nabídnutého pole zadejte libovolné vlastní heslo. Nezapomínejte ale, že toto heslo musíte ručně zadat také do všech počítačů, které jsou již do domácí skupiny připojeny.

hg2.png
Automaticky vygenerované heslo domácí skupinyDalší bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Domací skupina win 8 Martin 21.  12.  2012 13:53
Přidat příspěvek Zobrazit vše