17.  10.  2005    Windows XP

Jak si přizpůsobit hlavní panel

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Jednou z mála součástí, kterou je vidět po celou dobu práce s počítačem, je hlavní panel. Pokud vám výchozí nastavení umístění jeho tlačítek nevyhovuje, můžete jej velice jednoduchým způsobem změnit.

1Patříte mezi uživatele, kterým nevyhovuje zobrazení hlavního panelu v dolní části obrazovky? Přesuňte si jej do libovolného umístění. Na volné místo na hlavním panelu klepněte levým tlačítkem myši a za stálého držení tohoto tlačítka jej přesuňte do požadované oblasti. Pak tlačítko myši uvolněte. 2V případě, že máte malou obrazovku a chcete ušetřit co nejvíce volného místa, můžete nastavit automatické zasouvání hlavního panelu. Otevřete nabídku Start , Nastavení, Ovládací panely a poklepejte na ikonu Hlavní panel a nabídka Start. 3Na kartě Možnosti hlavního panelu zatrhněte položku Automaticky schovávat a stiskněte tlačítko OK. Hlavní panel se poté automaticky zasune – budete-li jej chtít opět zobrazit, stačí do původního umístění najet kurzorem myši. 4Velice zajímavý je také panel Snadné spuštění – do něj si můžete velice snadno tažením myší umístit zástupce všech programů, které si přejete mít za všech okolností pěkně po ruce. 5Pro změnu velikosti panelu Snadné spuštění klepněte levým tlačítkem myši na táhlo a za současného držení tlačítka táhněte myší požadovaným směrem. V případě, že potřebujete některého zástupce z panelu odstranit, klepněte na něj pravým tlačítkem myši a z místní nabídky zvolte možnost Odstranit. 6Na hlavní panel si také můžete velice jednoduše přidat úplně nový panel nástrojů. Na volné místo na hlavním panelu klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Panely nástrojů, Nový panel nástrojů. 7Otevře se nové okno, kde klepnutím označte složku, kterou si přejete na panel nástrojů přidat, a stiskněte tlačítko OK. Pro rozbalení stačí u názvu panelu klepnout levým tlačítkem myši na symbol šipek. 8Pokud v budoucnu budete chtít přidaný panel nástrojů odstranit, klepněte na volné místo na hlavní panelu pravým tlačítkem myši, přejděte do podnabídky Panely nástrojů a zrušte zatržení u vybrané položky.
TIP: Pro bližší nastavení přidaného panelu klepněte na daný panel pravým tlačítkem myši. Vysune se kontextová nabídka, v níž můžete upravit velikost zobrazovaných ikon, nastavit zobrazení názvu panelu, textu u jednotlivých ikon apod.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře