3.  7.  2006    Windows XP

Jak si přizpůsobit hlavní panel a nabídku Start

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Nedostává se vám na hlavním panelu místa pro tlačítka spuštěných programů? Chtěli byste v nabídce Start upravit počet zástupců nejčastěji spouštěných programů nebo vymazat seznam naposledy otevřených dokumentů?

1V nabídce Start přejděte na položku Ovládací panely a poklepejte na ikonu Hlavní panel a nabídka Start. Na záložce Hlavní panel zatrhněte možnost Seskupovat podobná tlačítka hlavního panelu. Tím zajistíte, že při nedostatku místa na hlavním panelu se několik tlačítek stejného programu automaticky seskupí do jediného tlačítka. 2Více volného místa na hlavním panelu také můžete získat skrýváním neaktivních ikon v Oznamovací oblasti. V části okna Oznamovací oblast zatrhněte možnost Skrýt neaktivní ikony a stiskněte tlačítko Vlastní. 3Otevře se nové okno se seznamem všech dostupných ikon programů a služeb, které se v Oznamovací oblasti zobrazují. Vybranou ikonu označte klepnutím levým tlačítkem myši a ze zobrazené nabídky vyberte nejvhodnější způsob oznamování. 4Pro změnu nastavení nabídky Start přejděte na kartu Nabídka Start a stiskněte tlačítko Vlastní. Chcete-li upravit počet ikon nejčastěji spouštěných programů v levé části nabídky, můžete tak učinit u položky Počet programů v nabídce Start. 5Pro vymazání statistiky spouštění použijte tlačítko Vymazat seznam. Chcete-li ze seznamu nejčastěji spouštěných programů odstranit vybranou položku, stačí na ni klepnout pravým tlačítkem myši a zvolit možnost Odebrat z tohoto seznamu. 6Pokud vám vadí zvýrazňování nově nainstalovaných programů a chtěli byste toto nastavení deaktivovat, přejděte na kartu Upřesnit a zrušte zatržení u položky Zvýraznit nově nainstalované programy. 7Čas od času se také může hodit vymazat seznam naposledy otevřených dokumentů, který naleznete v podnabídce Poslední dokumenty. Toho docílíte stisknutím tlačítka Vymazat seznam. Jestliže si položku Poslední dokumenty v nabídce Start vůbec nepřejete zobrazovat, odtrhněte možnost Zobrazit seznam naposledy otevřených dokumentů a stiskněte tlačítko OK.
TIP: Chtěli byste hlavní panel umístit do jiné části obrazovky? Na volné místo na hlavním panelu klepněte pravým tlačítkem myši a v nabídce zrušte zatržení u položky Uzamknout hlavní panel. Následně na hlavní panel klepněte levým tlačítkem myši a tažením jej přesuňte na požadovanou pozici – až budete s umístěním spokojeni, levé tlačítko myši uvolněte.
TIP: Máte zájem na hlavní panel přidat vlastní panel nástrojů? Na volné místo na hlavním panelu klepněte pravým tlačítkem myši a v nabídce přejděte na Panely nástrojů, Nový panel nástrojů. Ve zobrazeném okně označte vybranou složku a stiskněte tlačítko OK.
TIP: Přejete si přidat zástupce některého programu do „prestižní“ levé horní části nabídky Start? Na zástupce vybraného programu klepněte pravým tlačítkem myši a z vysunuté nabídky zvolte možnost Připojit k nabídce Start.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře