29.  8.  2006    Powerpoint

Jak si prohlížet prezentace bez PowerPointu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Nemáte na počítači nainstalován program PowerPoint a přesto byste si chtěli prohlédnout prezentaci ve formátu PPT nebo PPS ? Nainstalujte si zdarma nástroj PowerPoint Viewer , který je pro prohlížení prezentací dostačující.

1Instalační program PowerPoint Vieweru 2003 naleznete na cédéčku, které bylo přiloženo k číslu JNP 10/05. Pro jeho instalaci přejděte do sekce Programy, na odkaz Microsoft PowerPoint Viewer 2003 klepněte levým tlačítkem myši a stiskněte tlačítko Instalovat. 2Otevře se nové okno, v němž klepněte na tlačítko Ano. Spustí se instalační program, který automaticky nainstaluje PowerPoint Viewer 2003 do vašeho počítače. Pro dokončení instalace stačí stisknout tlačítko OK. 3Zástupce pro spuštění programu naleznete v nabídce Start, Všechny programy, Microsoft Office PowerPoint Viewer 2003. Při prvním spuštění programu se otevře dialogové okno, kde se seznamte se zobrazenou licenční smlouvou a stiskněte tlačítko Přijmout. 4V hlavním okně programu vyberte z nabídky Oblast hledání složku, v níž máte uložené vaše prezentace. Prezentaci, kterou si přejete otevřít, označte klepnutím myší a stiskněte tlačítko Otevřít, případně na daný soubor poklepejte levým tlačítkem myši. 5Zobrazí se první snímek vybrané prezentace. Na následující snímek přejděte klepnutím levým tlačítkem myši, případně stiskem klávesy Enter. Budete-li potřebovat zobrazit předchozí snímek, stiskněte klávesu Backspace. 6Jestliže si přejete rychle přejít na určitý snímek, klepněte do libovolného místa prezentace pravým tlačítkem myši. Vysune se místní nabídka, kde zobrazte podnabídku Přejít na snímek a na požadovanou položku klepněte levým tlačítkem myši. 7Pokud si prezentaci chcete vytisknout, vyberte z kontextové nabídky možnost Tisk. Otevře se nové okno, kde zkontrolujte označenou tiskárnu, zvolte požadovaný rozsah stránek, zadejte počet kopií a stiskněte tlačítko Tisk. 8Pro ukončení prezentace a návrat do hlavního okna programu zvolte z místní nabídky příkaz Konec prezentace nebo na klávesnici stiskněte tlačítko Esc.
TIP: K jednoduchému a rychlému prohlížení prezentací se vám určitě budou hodit klávesové zkratky. Chcete-li zobrazit jejich seznam, klepněte do libovolného místa prezentace pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte možnost Nápověda.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře