5.  9.  2007   

Jak si udržet přehled v CD a DVD

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Také si již nepamatujete názvy a obsahy CD ve vaší sbírce? Určitě se vám bude hodit nástroj MediaBox , pomocí něhož si můžete snadno vytvořit databázi obsahu všech vašich CD a DVD. Vyhledání toho pravého média s potřebným obsahem pak bude otázkou několika vteřin.

1Na cédéčku přiloženém k JNP 24/05 zobrazte část Programy, levým tlačítkem myši klepněte na odkaz MediaBox a v otevřeném dialogu stiskněte tlačítko Otevřít. Ve zobrazeném instalačním průvodci se seznamte s licenčním ujednáním a odsouhlaste jej klepnutím na tlačítko Ano. 2Pro nainstalování programu stačí v průvodci klepat na tlačítko Dále. Po dokončení instalace můžete program MediaBox spustit pomocí zástupce na ploše nebo z nabídky Start, Všechny programy, MediaBox. 3Při prvním spuštění programu se zobrazí okno Načtení databáze, kde stiskněte tlačítko Vytvořit novou databázi. V seznamu vyhledejte požadovanou složku pro uložení, zadejte název databáze a stiskněte tlačítko Vytvořit. V následujícím okně klepněte na tlačítko Nechci editovat kategorie a stiskněte Dokončit – tím dojde ke zobrazení hlavního okna programu. 4Pro přidání nového média do databáze stiskněte ikonku s cédéčkem. Zobrazí se nové okno, kde klepněte na tlačítko s popiskem, který nejlépe odpovídá danému médiu. Podle vybrané předvolby se objeví speciální formulář pro zadání požadovaných údajů. 5Postupným rozbalování možností v levém podokně přejděte do kategorie, kam si dané médium přejete zařadit. Do zobrazených políček vepište název cédéčka, identifikační číslo a jeho umístění. Chcete-li si k médiu přidat poznámku, můžete ji uvést do textového políčka v pravém podokně. Stiskněte tlačítko Další. 6Zobrazí se nové okno, kde klepnutím dané CD ohodnoťte. Pro budoucí snadné procházení jeho obsahu bez nutnosti mít jej v mechanice je vhodné vytvořit obraz CD. Pro vytvoření obrazu CD stiskněte tlačítko Vytvořit obraz CD a sledujte instrukce na obrazovce. Jestliže obraz CD vytvářet nechcete, klepněte na tlačítko Nevytvářet obraz CD. 7Po uložení informací o cédéčku do databáze se zobrazí hlavní okno programu. Základní údaje o přidaném cédéčku naleznete ve spodní části okna. Pro změnu zobrazení položek můžete použít tlačítko Zobrazení. 8Při vyhledávání mezi médii máte několik možností. Tou první je rozbalit nabídku v levém podokně a postupným klepáním přejít do vybrané kategorie, v níž by CD či DVD mělo být zařazeno. Seznam cédéček, které jsou zařazeny do označené skupiny, se zobrazí v tomto podokně. 9Další možnosti nabízí podokno Zobrazení, kde můžete vyhledávat buď podle zadaného slova do políčka Hledat fulltextově nebo pomocí filtrování. Zde stačí zatrhnout požadované položky a do zobrazených políček vepsat potřebné údaje. Seznam položek, které odpovídají zadání, se zobrazí ve spodní části okna.
TIP: Program MediaBox nabízí celou řadu zajímavých funkcí, jejichž popis a podrobný návod k použití naleznete v nápovědě, kterou zobrazíte z nabídky Nápověda.
TIP: Pro správnou funkci programu je nutné provést jeho registraci. Bez registrace je možné do databáze uložit maximálně deset položek. Bližší informace o registraci získáte v nabídce Nápověda, Registrace.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře