28.  9.  2006    Ostatní

Jak si upravit natočené video

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Natočili jste si pomocí digitálního fotoaparátu, webkamery nebo digitální kamery video, které byste chtěli na počítači upravit? K základním úpravám videa poslouží Windows Movie Maker , který je standardní součástí Windows XP .

1Stiskněte tlačítko Start, Všechny programy, Příslušenství a spusťte program Windows Movie Maker. V podokně Filmové úlohy rozbalte nabídku Digitalizovat video a klepněte na odkaz Import videa. 2Otevře se nové okno, kde přejděte do požadované složky a na video, které si přejete upravit, poklepejte levým tlačítkem myši. Poté dojde k importu videosouboru do programu Windows Movie Maker. Převod, o kterém jste informováni grafickým ukazatelem, může v závislosti na velikosti vybraného souboru trvat několik minut. 3Zobrazí se podokno Kolekce, ve kterém naleznete seznam jednotlivých klipů, do kterých Windows Movie Maker celý videosoubor při převodu rozdělil. Chcete-li některý klip přehrát, označte jej klepnutím myší a v přehrávači stiskněte tlačítko Přehrát. 4Na všechny klipy v podokně Kolekce můžete aplikovat některý z nabízených efektů nebo mezi vybrané klipy vložit různé přechody. K vytvoření vlastního filmu použijte podokno Scénář, kam tažením myší přetáhněte vybrané klipy tak, jak si je přejete přehrát ve finálním snímku. 5Chcete-li na určitý klip ve Scénáři aplikovat vybraný efekt, rozbalte v podokně Filmové úlohy nabídku Sestříhat film a klepněte na příkaz Zobrazit efekty videa. Otevře se podokno Efekty videa se seznamem všech dostupných efektů. 6Klepnutím na vybranou položku se v přehrávači zobrazí náhled na vybraný efekt. Pokud si daný efekt přejete použít na některý klip ve Scénáři, jednoduše jej na daný klip přetáhněte myší. V levém dolním rohu klipu se nyní vysvítí ikonka Efekt s názvem použitého efektu. Pro odstranění efektu klepněte na ikonu Efekt pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Odstranit efekty. 7Pro vložení přechodů mezi jednotlivé klipy klepněte v nabídce Sestříhat film na odkaz Zobrazit přechody videa. Jestliže chcete zobrazit náhled na daný přechod, označte jej klepnutím myší a stiskněte tlačítko Přehrát. 8Pokud si přejete vybraný přechod použít mezi některé klipy ve Scénáři, přetáhněte jej myší do speciálního políčka mezi videoklipy. Pro přehrání celého Scénáře včetně všech efektů a přechodů stiskněte tlačítko Přehrát scénář, případně použijte klávesovou kombinaci Ctrl + W. 9Pro uložení projektu na pevný disk otevřete nabídku Soubor a klepněte na příkaz Uložit projekt jako. Otevře se nové okno, kde vyberte požadovanou složku, zadejte název souboru a stiskněte tlačítko Uložit.
TIP: Podrobný postup, jak upravené video uložit ve zvoleném formátu na pevný disk, cédéčko nebo jak jej odeslat e-mailem, naleznete v JNP 13/05.
TIP: Nezobrazilo se vám v levé části Windows Movie Makeru podokno úloh? Otevřete nabídku Zobrazit a zatrhněte možnost Podokno úloh.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře