20.  3.  2006    Outlook

Jak si ušetřit práci s elektronickou poštou

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Klasické prohlížení e-mailů v internetovém prohlížeči je zbytečně nákladné, neboť po celou dobu práce s e-mailem musíte být připojeni k internetu. Chcete-li ušetřit, vyzkoušejte poštovního klienta Outlook Express .

1Práce s elektronickou poštou pomocí Outlook Expressu je velice jednoduchá – stačí se připojit k internetu a stisknout jedno tlačítko. Tím se do vašeho počítače během několika minut (záleží na počtu a velikosti stahovaných zpráv) stáhnou všechny doručené e-maily. Poté se můžete od internetu odpojit a začít poštu vyřizovat. Odeslání zpráv je stejně tak snadné – připojíte se k internetu a stisknutím jednoho tlačítka odešlete veškeré zprávy, které jsou připraveny ve složce Pošta k odeslání. Na internetu tak strávíte jen zlomek času ve srovnání s tím, kdybyste si zprávy četli a odepisovali na ně ve webovém rozhraní – po celou dobu byste totiž museli být připojeni k internetu. 2Otevřete nabídku Start a klepněte na položku Outlook Express. Zástupce pro spuštění Outlook Expressu také můžete hledat v podnabídce Všechny programy. Pokud Outlook Express spouštíte poprvé, měl by se automaticky načíst průvodce konfigurací účtu. Jestli se tak stalo, otevřete v horní části okna nabídku Nástroje a klepněte na Účty. Stiskněte tlačítko Přidat a vyberte položku Pošta. 3V prvním okně průvodce vepište do kolonky vaše jméno, které se bude zobrazovat příjemcům zprávy. Jméno se většinou zadává bez diakritiky ve tvaru Prijmeni Jmeno. Pro přesun do následujícího okna, kde zadejte zaregistrovanou e-mailovou adresu, stiskněte tlačítko Další. 4V okně Názvy e-mailových serverů ponechte v nabídce Typ serveru příchozí pošty možnost POP3 a do kolonek níže uveďte adresu serveru příchozí a odchozí pošty. Adresy jsou většinou ve tvaru pop3.server.cz a smtp.server.cz. Přesné údaje naleznete na stránkách serveru, kde máte e-mailovou schránku vytvořenou. 5V následujícím okně zadejte název vašeho účtu (většinou je shodný s e-mailovou adresou, příp. se jedná o řetězec uvedený nalevo od symbolu @) a do políčka níže vepište heslo. Pokud nechcete heslo zadávat při každém připojení, zatrhněte položku Zapamatovat heslo. 6Stisknutím tlačítka Další přejděte do finální obrazovky, kde klepnutím na Dokončit ukončete průvodce. Na panelu nástrojů Outlook Expressu stiskněte tlačítko Odeslat a přijmout vše. Pokud jste všechny údaje uvedli správně, e-mailový klient stáhne ze serveru do vašeho počítače všechny doručené zprávy.
TIP: V případě, že nemůžete najít zástupce pro spuštění Outlook Expressu, stiskněte tlačítko Start, Spustit. Otevře se nové okno, kde vepište příkaz msimn a klepněte na OK.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře