27.  10.  2006    Ostatní

Jak si uspořádat fotografie do fotoalb

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Podobně jako klasické snímky si i fotografie uložené na pevném disku můžete jednouše roztřídit do jednotlivých fotoalb, takže budete mít snímky vždy pěkně pohromadě připravené k prohlížení. Potřebujete jen program Zoner Media Explorer 6 , který naleznete na přiloženém cédéčku.

1Otevřete nabídku Start, Všechny programy, Zoner Media Explorer 6 a spusťte program Zoner Media Explorer.
2V levé horní části okna programu byste měli nalézt panel Navigátor, ve kterém se ve výchozím nastavení zobrazuje seznam složek na vašem pevném disku. Pokud zde tento panel nenaleznete, stiskněte v horní části okna Zoner Media Exploreru tlačítko s ikonou dvou složek pod sebou. 3Na panelu Navigátor klepněte na tlačítko Strom – vysune se místní nabídka, z níž zvolte možnost Alba. Tím se v tomto panelu zobrazí seznam všech založených fotoalb na vašem počítači. 4Pro založení nového alba přejděte do nabídky Organizovat, Nový objekt, Nové album, případně můžete stisknout klávesu F7. Tím se v podokně Průzkumník zobrazí ikona nového alba, kde vepište jeho název a stiskněte klávesu Enter. Chcete-li vytvořené album přejmenovat, klepněte na něj pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Přejmenovat. 5Pomocí tlačítka Průzkumník v horní části Zoner Media Exploreru si otevřete nové okno Průzkumník, v panelu Navigátor stiskněte tlačítko Alba a zvolte položku Strom. Ve zobrazeném seznamu přejděte do složky, v níž máte uložené vaše fotografie. 6Požadované fotografie přesuňte do alba jednoduchým tažením myší. Tím se ve fotoalbu vytvoří zástupce, který odkazuje na danou fotografii. Rozhodnete-li se zástupce z fotoalba odstranit, dojde pouze k vymazání daného zástupce, fotografie v původním umístění zůstane zachována. 7Vytvořené zástupce si můžete libovolně pojmenovat – vybraný obrázek stačí označit klepnutím myší a stisknout klávesu F2.
8Chcete-li si obrázky uložené v určitém fotoalbu promítnout na celé obrazovce, klepněte na panelu nástrojů v podokně Průzkumník na tlačítko Promítnout obrázky. Pro procházení mezi obrázky použijte klávesy Page Up a Page Down.
TIP: Přejete si v otevřených složkách pro lepší přehled zobrazit náhledy na uložené obrázky? V podokně Průzkumník na panelu nástrojů stiskněte tlačítko Režim zobrazení a z nabídky zvolte možnost Náhledy.
TIP: Podrobné informace o všech funkcích v programu Zoner Media Explorer 6 naleznete ve výborně zpracované nápovědě. Pro její zobrazení klepněte v pravé horní části okna na tlačítko Nápověda, Témata nápovědy, případně stiskněte klávesu F1.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře