12.  4.  2006    Word

Jak si ve Wordu vyrobit vizitky

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud máte v systému nainstalovaný program MS Word a k počítači je připojena tiskárna, můžete si velice jednoduchým způsobem vytvořit vlastní vizitky , které budou přesně odpovídat vašim představám. Chcete vědět, jak na to?

1V horní části okna Wordu přejděte do nabídky Soubor, kde klepněte na položku Vzhled stránky. Pokud používáte zobrazení Rozložení při tisku, stačí poklepat levým tlačítkem myši na svislé pravítko. 2Otevře se okno Vzhled stránky, kde v části Orientace klepněte na položku Na šířku a do kolonek Vlevo a Vpravo uveďte hodnotu 1 cm. Provedené nastavení uložte klepnutím na tlačítko OK. 3Z panelu Kreslení vyberte nástroj Obdélník a tažením myší nakreslete obdélník. Na vytvořený obrazec klepněte pravým tlačítkem myši a z vysunuté místní nabídky zvolte možnost Formát automatického tvaru. 4Přejděte na kartu Velikost a rozměry obdélníku upravte na velikost 5 × 9 cm. Stisknutím tlačítka OK uložte provedené změny. Znovu na obdélník klepněte pravým tlačítkem myši a z menu vyberte položku Přidat text. 5Do obdélníku vepište údaje, které si přejete na vizitce zobrazit. K úpravě vzhledu můžete využít drtivou většinu nástrojů Wordu. 6Až budete s výsledkem spokojeni, označte vaši novou vizitku klepnutím levým tlačítkem myši. Následně stiskněte klávesu Ctrl a za jejího stálého držení zkopírujte vytvořenou vizitku tažením myší na zbývající volné místo na stránce. 7Otevřete nabídku Soubor a vyberte položku Tisk. V části okna Kopie uveďte požadovaný počet kopií a klepnutím na tlačítko OK zahajte tisk vizitek.
TIP: Chcete si na panely nástrojů přidat panel Kreslení? Otevřete nabídku Zobrazit, Panely nástrojů a klepněte na položku Kreslení.
TIP: Protože některé tiskárny mohou mít s nastavením menších okrajů problémy, netiskněte ihned několik kopií, ale nejdříve vytiskněte jen jednu stránku. Bude-li na vytištěné stránce něco chybět, bude nutné nastavení okrajů upravit.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 7

Poslední komentáře Komentáře

Tisk vizitek Tereza 3.  9.  2015 11:06
Děkuji Zuzka 4.  7.  2014 10:54
Děkuji Mirka 1.  2.  2013 23:22
Děkuji za návod Aneta 8.  9.  2012 18:40
omg rene 22.  5.  2012 11:19
Přidat příspěvek Zobrazit vše