1.  12.  2006    Windows XP

Jak si vytvořit a nastavit ikony

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Okoukaly se vám již standardní ikony ve Windows 98 ? Pomocí programu FX Icon 32 , který naleznete na cédéčku přiloženém k JNP 15/05 , si můžete velice jednoduše namalovat vlastní ikony a poté jimi nahradit standardní systémové a jiné ikony.

1Instalační program nástroje FX Icon 32 naleznete na cédéčku JNP 15/05 v sekci Programy. Po spuštění instalátoru se seznamte s licenčním ujednáním a klepnutím na tlačítko I have read and agree to the terms of the End User License Agreement and want to continue jej odsouhlaste. Pro nainstalování tohoto programu si vystačíte s klepáním na tlačítko Next. 2Otevřete nabídku Start, Programy, FX Icon 32 a spusťte program FX Icon 32. Novou ikonku můžete nakreslit do políčka o velikosti 32 × 32 obrazových bodů. 3Mezi základní nástroje patří Tužka a Guma. Budete-li chtít jednoduše nakreslit úsečku, klepněte na tlačítko s ikonou lomítka. Pro vytvoření elipsy nebo obdélníku vyzkoušejte nástroje Elipsa a Obdélník. Pokud si přejete danou elipsu nebo obdélník automaticky vyplnit vybranou barvou, použijte přímo ta samá tlačítka s černou výplní. 4V případě, že si do obrázku přejete vložit nějaký text, stiskněte tlačítko s ikonou písmene A a požadovaný text vepište do políčka v horní části okna. Pro úpravu nastavení písma stiskněte tlačítko Change Font a změny proveďte v dialogu Písmo. 5Po stisknutí tlačítka OK se v hlavním okně programu objeví nové okno s vámi vytvořeným textem, které přesuňte na pozici, kam chcete daný popisek vložit. Až budete s umístěním spokojeni, stiskněte tlačítko Insert Text. 6Pro vytvoření ikony můžete použít libovolnou barvu z nabízené palety – pro vybrání požadované barvy použijte klepnutí levým tlačítkem myši. Pokud chcete použít barvu, kterou v nabídce nenaleznete, stiskněte tlačítko Color Mixer a barvu si namixujte ze zobrazené palety barev. 7V tomto okénku naleznete náhled na vytvářenou ikonu. Chcete-li danou ikonu uložit, stiskněte tlačítko s ikonou diskety Uložit, v otevřeném okně vyhledejte složku pro uložení, zadejte název ikony a stiskněte tlačítko Uložit. 8Jestliže chcete vytvořenou ikonu použít místo některé ze systémových ikon (Tento počítač, Dokumenty, Okolní počítače, Koš), klepněte na volné místo na ploše pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Vlastnosti. V otevřeném okně přejděte na kartu Efekty. 9V seznamu Ikony na pracovní ploše označte vybranou ikonu klepnutím myší a stiskněte tlačítko Změnit ikonu. V zobrazeném okně klepněte na tlačítko Procházet a přejděte do složky, do níž jste si vytvořenou ikonu uložili. 10Na vybranou ikonu klepněte levým tlačítkem myši a stiskněte tlačítko Otevřít. Náhled na ikonu se zobrazí v okně Změnit ikonu, které uzavřete stisknutím OK. Pro uložení provedeného nastavení klepněte v okně Obrazovka vlastnosti na tlačítko OK.
TIP: Až se vám nově nastavené ikony omrzí a budete si přát zobrazit výchozí systémové ikony, otevřete nabídku Start, Nastavení, Ovládací panely a poklepejte na ikonu Obrazovka. Přejděte na kartu Efekty, v seznamu klepněte na vybranou ikonu a stiskněte tlačítko Změnit ikonu. Pro uložení provedeného nastavení klepněte na OK.
TIP: Vytvořenou ikonu můžete použít i pro zástupce jakéhokoliv nainstalovaného programu. Na ikonu zástupce klepněte pravým tlačítkem myši, zvolte Vlastnosti a na kartě Zástupce stiskněte tlačítko Změnit ikonu. V otevřeném okně klepněte na Procházet, na disku vyhledejte požadovanou ikonu a poklepejte na ni levým tlačítkem myši. Pro uložení provedeného nastavení použijte tlačítko OK.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře