19.  3.  2006    Internet

Jak si vytvořit e-mailovou schránku u atlas.cz

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Chtěli byste s přáteli komunikovat rychleji a levněji? Vyzkoušejte elektronickou poštu ! Nejenže e-mail po jeho odeslání dorazí v drtivé většině případů do schránky příjemce do několika minut, ale jeho použití je navíc zcela zdarma.

1Připojte se k internetu a přejděte na adresu mail.atlas.cz. Pro vytvoření nové schránky stiskněte v dolní části okna tlačítko Vytvořit novou stránku. 2V první části průvodce vyplňte všechny kolonky, které jsou označeny tučně. Zadejte zde vaše uživatelské jméno, heslo (pro kontrolu správnosti zadání se vpisuje dvakrát) a z obrázku opište bezpečnostní kód. 3Z nabídky vyberte místo bydliště, pohlaví a zadejte rok narození. Seznamte se s podmínkami použití této služby a zatrhněte položku Souhlasím s podmínkami. Pro případ, že byste zapomněli uvedené heslo, je dobré z nabídky vybrat kontrolní otázku a uvést správnou odpověď. V případě, že heslo zapomenete, zobrazí systém tuto otázku – jestliže na ni odpovíte správně, budete moci provést změnu hesla. 4Klepněte na tlačítko Pokračovat. V případě, že nebude vyplněn některý požadovaný údaj nebo bude zadaný e-mail obsazený, zobrazí se u dané kolonky upozornění. 5Načte se nový formulář, kde o sobě můžete uvést bližší údaje. To, které kolonky vyplníte, záleží jen na vás. Chcete-li jako domovskou stránku ve vašem prohlížeči nastavit www.atlas.cz, ponechte zatrženou možnost Nastavit Atlas.cz jako domovskou stránku. V případě, že domovskou stránku měnit nechcete, zrušte zatržení toho políčka. 6Pro dokončení registrace stiskněte tlačítko Dokončit registraci. Následně se zobrazí souhrn důležitých informací, které si můžete klepnutím na tlačítko Vytisknout stránku vytisknout. Chcete-li ihned přejít do vaší e-mailové schránky, klepněte na odkaz vstup do pošty. 7Pro budoucí přihlášení k  e-mailové schránce používejte adresu mail.atlas.cz. Do kolonek ve zobrazeném formuláři vepište vaše uživatelské jméno, heslo a stiskněte tlačítko Přihlásit.
TIP: Budete-li se chtít odhlásit, stiskněte v pravé horní části stránky tlačítko Odhlásit.

TIP: Máte-li nastavenou kontrolní otázku a odpověď, zobrazí se po nesprávném zadání hesla nový formulář, kde klepněte na odkaz Zapomněli jste heslo. Zkontrolujte, zda je uvedený e-mail správný a do políčka níže vepište odpověď na kontrolní otázku. Pokud jste odpověď zadali správně, načte se stránka, na níž můžete zapomenuté heslo změnit.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře