4.  8.  2006    Ostatní

Jak si vytvořit fotoalbum na webu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Máte na disku uložené zajímavé fotografie, které byste chtěli ukázat vašim známým? Vytvořte si na internetu vlastní fotoalbum a ostatním uživatelům pouze odešlete adresu, na které si mohou fotky prohlédnout a povedené snímky stáhnout.

1Připojte se k internetu a přejděte na adresu www.album.cz. Pro vytvoření nového účtu klepněte v sekci Přihlášení na odkaz Registrace. 2Spustí se jednoduchý průvodce, který vás celou registrací provede. Do jednotlivých políček vepište všechny požadované informace a klepnutím na tento odkaz se seznamte s podmínkami použití služby Album.cz. Podmínky vybráním této možnosti odsouhlaste a stiskněte tlačítko Pokračovat. 3V části Nastavení uživatele zatrhněte požadované předvolby a níže vyberte vaše zájmové kategorie. Chcete-li do vaší registrace zahrnout i další údaje, jako je například adresa bydliště nebo číslo klienta či věrnostní karty Fotostar, vepište je do připravených políček v části Rozšiřující údaje. Stiskněte tlačítko Pokračovat. 4V okně Placené účty stiskněte tlačítko Pokračovat s AlbumFree. Zobrazí se stránka Seznam alb, kde ve výchozím nastavení naleznete ukázkové album. Pro vytvoření nového alba stiskněte v horní části stránky tlačítko Založit album. 5Načte se nová stránka, kde vepište název a krátký popis vytvářeného alba. V části Zabezpečení alba vyberte, zda si dané album přejete zpřístupnit všem nebo jen uživatelům, kteří znají heslo. Chcete-li album zpřístupnit pouze vám, vyberte možnost Soukromé album. 6V dolní části stránky zvolte způsob řazení obrázků v albu a stiskněte tlačítko Odeslat. Následně se zobrazí nová stránka s adresou, na které si mohou ostatní uživatelé vaše album prohlédnout. 7Pro nahrání fotografií do alba klepněte na ikonu Váš počítač. Z nabídky v horní části stránky vyberte počet políček pro vložení fotografií a stiskněte tlačítko Nastavit. Níže klepněte na Procházet – otevře se nové okno, v němž přejděte do složky s obrázky, na vybraný obrázek klepněte levým tlačítkem myši a stiskněte tlačítko Otevřít. 8V textovém políčku se zobrazí cesta k vybranému souboru a napravo naleznete velikost vkládané fotografie. Chcete-li zobrazit její náhled, klepněte na ikonu s lupou. Pro snazší orientaci ve fotoalbu je vhodné vyplnit políčko Název fotografie. 9Až budete s výběrem fotografií spokojeni, stiskněte tlačítko Odeslat. Tím zahájíte nahrávání souborů na server, což v případě pomalého připojení k internetu může trvat delší dobu. 10Po dokončení nahrávání klepněte v horní části okna na tlačítko Moje alba, Seznam fotoalb a klepnutím na dané album zobrazte uložené fotografie. Pro změnu nastavení fotoalba klepněte na ikonu s klíčem, chcete-li album vymazat, stiskněte ikonu s košem.
TIP: Uživatelům, kterým chcete nahrané fotografie ukázat, nyní stačí odeslat e-mail s adresou, na níž se fotoalbum nachází (pokud máte album nastaveno jako neveřejné, nezapomeňte ke zprávě připojit i heslo).
TIP: Pokud si budou uživatelé chtít obrázek z fotoalba uložit na pevný disk, stačí na něj klepnout pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolit možnost Uložit obrázek jako. Otevře se nové okno, kde vyberte složku pro uložení, zadejte název souboru a stiskněte tlačítko Uložit.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře