27.  11.  2006   

Jak snadno kopírovat DVD disky

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pro snadné kopírování filmů na DVD výborně poslouží program DVD Shrink . Nabízí velké množství funkcí, jednoduché ovládání a jeho plná verze je k dispozici zdarma.

1Program DVD Shrink najdete na cédéčku přoloženém k JNP 15/05 v záložce Programy, odkud jej nainstalujte do vašeho počítače. Založte do optické mechaniky DVD, které chcete kopírovat a spusťte DVD Shrink. 2V hlavním okně poklepejte na ikonu Open Disk. V otevřeném dialogu potvrďte volbu mechaniky. Pokud program zjistí, že jste dosud nenastavili jazyk regionu filmu na DVD, poklepejte nyní na tlačítko OK. 3Program poté začne analyzovat uložený film, což můžete sledovat na grafickém ukazateli informačního okna. Proces analýzy trvá na průměrně výkonném počítači asi tři minuty. Po jejím skončení se v hlavním okně zobrazí struktura disku. 4Klepněte na složku Main movie a vyberte hlavní soubor videa. Ve vedlejším panelu nastavte způsob počítání videa na Automatic. Vyberte požadovanou zvukovou stopu a titulky. Totéž můžete provést s bonusy, které obsahuje téměř každé filmové DVD. Omezením volitelných součástí lze docílit kvalitnější komprese výsledného videa a tak i jeho dokonalejšího obrazu. Zpravidla tedy vybíráme pouze český nebo anglický zvuk spolu s českými titulky. Po výběru stop klepněte na Backup!, čímž spustíte zálohování. 5Před zahájením vlastního zálohování se zobrazí okno, ve kterém si můžete vybrat některé jeho parametry. Nejdůležitější je volba Select target device – v roletové nabídce vyberte, zda se videosoubory uloží na disk, vypálí na DVD médium, případně program připraví ISO obraz disku pro pozdější vypálení. Nezapomeňte však, že program DVD Shrink vyžaduje instalaci vypalovacího nástroje Nero, jehož rozhraní pro vypalování disků používá. 6Záložky DVD region a Burn Settings můžete ponechat beze změny, na záložce Backup Options můžete nastavit například vypnutí počítače po dokončení zálohy a vypálení disku. Po stisknutí tlačítka OK zahájíte vlastní zálohování, jehož průběh můžete sledovat v informačním okně. V jeho průběhu budete vyzváni k vložení prázdného média DVD pro vypálení. 7O dokončení zálohy vás program na závěr informuje. Nyní můžete vypálené DVD přehrát v libovolném DVD přehrávači v počítači nebo i ve stolním přehrávači, který je součástí tzv. domácích kin.
TIP: Z roletky nastavení komprese vás budou nejvíce zajímat volby No Compression, Automatic a Custom Ratio. Při volbě Automatic bude komprese videa počítána automaticky tak, aby se film a bonusy vešly na vypalovací DVD disk (velikost cílového disku si můžete nastavit v nabídce Edit, Preferences). Volbou Custom Ratio zvolíte vlastní úroveň komprese, volbou No compression nastavíte, že nebude použita žádná komprese.
TIP: Nejnovější verzi programu Nero najdete na přiloženém CD k JNP 15/05 v sekci Programy.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře