4.  3.  2006    Internet

Jak snadno používat ICQ na jiném počítači

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud byste rádi využívali program ICQ na počítači u kamaráda nebo v internetové kavárně, určitě oceníte ICQ2Go! . Jde o speciální verzi ICQ pro počítače, na kterých není program ICQ nainstalován.

1Abyste mohli pracovat s programem ICQ2Go! potřebujete počítač připojený k internetu s nainstalovaným internetovým prohlížečem, který podporuje Javu. Pokud prohlížeč Javu nepodporuje, pak se aplikace ICQ2Go! nespustí. V tom případě se obraťte na správce počítače. 2Spusťte Internet Explorer a přejděte na adresu www.icq.com/icq2go. Klepněte na stránce na tlačítko icq2go! Java. Mělo by se otevřít nové okno, do něhož se ICQ2Go! načte. 3Do zobrazených buněk vepište vaše číslo pro ICQ (pokud si vaše číslo nepamatujete, můžete sem vepsat e-mail, který jste zadali při registraci) a heslo. Stisknutím tlačítka Connect dojde k přihlášení. 4Po úspěšném přihlášení se objeví seznam členů, které máte uložené ve svém seznamu kontaktů. Chcete-li v seznamu zobrazit pouze uživatele, kteří jsou připojeni, zatrhněte položku Online Only. 5Poklepáním na kontakt levým tlačítkem myši se zobrazí okno pro zahájení konverzace s vybranou osobou. Požadovanou zprávu vepište do textového pole a pro odeslání stiskněte tlačítko Send. 6Pokud vám uživatel odpoví, na hlavním panelu se rozbliká tlačítko s obrázkem zprávy a jménem uživatele. Klepnutím na tlačítko levým tlačítkem myši se otevře okno s odpovědí. 7V dolní části okna ICQ2Go! můžete podobně jako v klasickém programu změnit svůj status – tedy zda jste volní pro chat, zaneprázdnění, nebo na chvilku odcházíte od počítače. Chcete-li práci s programem ukončit, vyberte z nabídky možnost Logout.
TIP: Pokud jste si ještě ICQ číslo nezaregistrovali, stiskněte v přihlašovací obrazovce odkaz Don’t have an ICQ#? Register here. Tím se načte nová stránka, ze které můžete registraci provést.
TIP: V případě, že jste zaregistrovaní, ale nemůžete si vzpomenout na číslo ICQ nebo heslo, klepněte na odkaz Forgot your password or ICQ#. Načte se stránka s průvodcem, pomocí něhož můžete potřebné údaje získat.
TIP: Pomocí okna ICQ2Go! je možné velice jednoduše vyhledávat na internetu. Požadovaný text stačí vepsat do políčka v horní části okna a stisknout tlačítko Google. Tím se otevře nová stránka s výsledky hledání.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře