2.  2.  2012    Windows 7

Jak správně nahrát pořad v Media Center?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud v počítači máte televizní tuner a vysílání sledujete v Media Center, můžete si užívat automatického nahrávání. Jak na správné nastavení?

Windows Media Center u řady uživatelů tvoří stálici pro přehrávání televizního vysílání, a to hlavně díky jednoduchému ovládání. Kromě zabudovaného průvodce programy je možné také pořady nahrávat, stačí následovat několik rychlých kroků, které vám nyní prozradíme.

Pokud během přehrávání klepnete levým tlačítkem myši na tlačítko pro zastavení, dojde k ukončení vysílání a zobrazení přehledu aktuálního programu. Z této nabídky získáte nejen přehled o plánovaných programech, ale také můžete nastavit požadované automatické nahrávání. V programu se můžete snadno pohybovat pomocí horní nabídky, která obsahuje časy vysílání jednotlivých pořadů, navíc je možné zobrazit i filtr pořadů podle jejich typu.

osa.png
Přehrávání aktuálního pořadu se zobrazenou časovou osou

Pro tuto možnosti následujte odkaz Zobrazit kategorie, v nabídnutém seznamu poté nastavte filtr klepnutím na některou z nich (Vše, Filmy, Sport apod.). Televizní program se automaticky upraví a zobrazí pouze vybrané typy pořadů. Klepnutím na pole Vyhledat navíc můžete také najít program podle jeho názvu, herce a dalších parametrů.

por.png
Průvodce televizním vysíláním s možností filtrování pořadů

Pro plánované nahrávání na nalezený pořad (který můžete najít buď listováním, nebo pomocí popsaného vyhledávání) klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Nahrát. Pořad se nahraje, jakmile se bude vysílat. Počítač byste neměl vypínat, ale nechat pouze přepnout do režimu spánku nebo úsporného režimu.

Windows Media Center v pravý čas počítač probudí a pořad nahraje na pevný disk. Pro pozdější přehrání automaticky nahraného pořadu v hlavní nabídce Windows Media Center otevřete nabídku Televize a následujte možnost Nahrané televizní pořady. Zde pak již ze seznamu zvolte odpovídající záznam a klepnutím levým tlačítkem myši jej spusťte.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 2

Poslední komentáře Komentáře

Re: Awesome Devastor 5.  2.  2012 21:25
Awesome James Michaels 4.  2.  2012 21:46
Přidat příspěvek Zobrazit vše