7.  3.  2006    Windows XP

Jak správně změnit nastavení spořiče obrazovky

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud delší dobu nepracujete s počítačem, měl by se automaticky spustit spořič obrazovky. Windows 98 jich v základním nastavení nabízí hned několik – stačí si jen vybrat ten, který se vám bude líbit. Pomocí spořiče obrazovky také můžete jednoduše ochránit počítač před použitím neoprávněným uživatelem.

1Otevřete nabídku Start a přejděte do menu Nastavení, Ovládací panely. Zobrazí se obsah složky Ovládací panely, kde poklepejte na ikonu Obrazovka. 2V otevřeném okně přejděte na kartu Spořič obrazovky. Požadovaný spořič obrazovky vyberte z nabídky, kterou rozbalíte klepnutím na symbol Šipky dolů. 3V horní části okna se zobrazí náhled na vybraný spořič. Chcete-li si prohlédnout, jak bude spořič vypadat na celé obrazovce, stiskněte tlačítko Náhled. Pro návrat do tohoto dialogového okna stačí pohnout myší nebo stisknout libovolnou klávesu. 4Některé spořiče nabízejí bližší možnosti nastavení, takže si je můžete plně upravit k obrazu svému. Klepněte na tlačítko Nastavení a ve zobrazeném okně proveďte požadované změny. (Vzhled okna a možnosti se liší podle vybraného spořiče.) 5Do kolonky Vyčkat zadejte dobu nečinnosti práce s počítačem, po které se má spořič obrazovky automaticky spustit. Ideální je doba v rozmezí 10 až 30 minut. 6Chcete-li ukončení spořiče obrazovky před návratem do Windows ochránit heslem, zatrhněte položku Chráněný heslem a stiskněte tlačítko Změnit . Zobrazí se okénko Změnit heslo, kde do patřičných kolonek vepište požadované heslo (pro kontrolu správnosti zadání se udává dvakrát) a stiskněte tlačítko OK. 7Provedené nastavení uložte klepnutím na tlačítko OK. V případě, že změny ukládat nechcete, stiskněte pro uzavření okna bez uložení nastavení tlačítko Storno.
TIP: Pro rychlejší otevření okna Obrazovka – vlastnosti klepněte na volné místo na ploše pravým tlačítkem myši a z místní nabídky zvolte příkaz Vlastnosti.
TIP: Je-li spořič obrazovky chráněný heslem, pak se při stisknutí libovolné klávesy nebo pohnutí myší zobrazí dialogové okno Spořič obrazovky, kde je nutné pro návrat do Windows zadat platné heslo. Mějte však na paměti, že ochrana systému tímto způsobem je velice chabá a pokud není spuštění počítače zabezpečeno nějakým jiným způsobem, nemusí být neoprávněný uživatel žádný počítačový odborník, aby ji dokázal velice snadno obejít…X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře