30.  3.  2012    Ostatní

Jak stáhnout fotky z mobilu nebo fotoaparátu bez zbytečných průtahů?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Jestliže na cestách rádi fotíte, občas snímky pořídíte i mobilem, nemusíte pro jejich uložení do počítače používat specializované programy. Windows si s tím poradí automaticky.

Systém Windows 7 nabízí možnost jednoduché spolupráce a propojení počítače s přenosnými zařízeními. Nejčastěji se jedná o propojení mobilního telefonu nebo digitálního fotoaparátu a Windows 7: rychle tak stáhnete z mobilu nebo fotoaparátu fotky a videa, která dále můžete libovolně upravit.

Mobilní telefon, PDA nebo digitální fotoaparát můžete s počítačem propojit několika různými způsoby, z nichž každý má své vlastní výhody a nevýhody. USB je nejběžnější a nejrozšířenější připojení čehokoliv k počítači, výjimkou tedy nemohou být ani mobilní telefony nebo digitální fotoaparáty. Mezi výhody patří připojení k jakémukoliv počítači a notebooku, jelikož USB rozhraní je v dnešní době dostupné opravdu v každém modelu. Oproti bezdrátovému připojení navíc získáte také ničím neručený přenos, na druhou stranu jste takříkajíc svázáni kabelem.

obs.png
Jak data zpracovat?

Jakmile pořídíte digitálním fotoaparátem snímky, můžete je zkopírovat buď tak, že vyjmete paměťovou kartu a využijete externí či zabudované čtečky v počítači, nebo pomocí průvodce po propojení USB kabelem. Propojte digitální fotoaparát a počítač tímto kabelem, koncovka na straně fotoaparátu nemusí být přesně USB, ale často varianta mini USB nebo mikro USB.

Zapněte fotoaparát, a pokud si to vyžádá, aktivujte režim přenosu fotografií, systém Windows 7 připraví fotoaparát k použití, což potvrdí informační bublinou v pravém dolním rohu obrazovky. V automaticky otevřeném průvodci Windows 7 klepnutím levým tlačítkem myši následujte možnost Import obrázků a videí pomocí programu Windows. Systém Windows 7 nyní vyhledá soubory na kartě ve fotoaparátu. Do pole v dialogu Import obrázků a videí zadejte název výsledného alba a stiskněte tlačítko Import. Windows 7 zkopírují soubory do vašeho uživatelského profilu.

imp.png
Během importu fotografií můžete vepsat také popis

Tip navíc: V průvodci můžete také následovat odkaz Spustit zařízení a zobrazit soubory pomocí programu Průzkumník Windows. Otevře se okno Průzkumníka Windows, kde již s dostupnými soubory a složkami můžete pracovat naprosto analogicky, jako by se jednalo o běžné soubory kteréhokoliv disku.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

stahovani fotek lucie stranska 26.  10.  2017 2:05
Přidat příspěvek Zobrazit vše