28.  2.  2006    Word

Jak tisknout podle svých představ

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Textový editor Word nabízí rozsáhlé možnosti tisku vytvořených dokumentů. Pokud se je naučíte používat, můžete tisk dokumentů výrazně zrychlit a zjednodušit. Mnoho dalších nastavení tisku je však závislých na tiskárně, která je v systému nainstalována.

1Otevřete dokument, který si přejete vytisknout, a přejděte do nabídky Soubor, Tisk. Pokud máte k dispozici několik tiskáren, vyberte požadované zařízení z nabídky Název. Bližší informace o vybrané tiskárně naleznete u položek Typ, Kde a Komentář. 2V části okna Rozsah stránek vyberte, zda chcete vytisknout všechny stránky v dokumentu, aktuální stránku (stránka, na níž je umístěn kurzor myši), vybraný obsah, (ad 4.bmp, k tomu šipka) nebo rozsah stránek, které zadáte do patřičného políčka. 3Do kolonky Počet kopií vepište požadovaný počet kopií, jež si přejete vytisknout. Aby se dokument vytiskl ve správném pořadí pro vazbu, zatrhněte položku Kompletovat. V části Lupa můžete v seznamu Počet stránek na list nastavit počet stránek dokumentu, které si přejete vytisknout na každém listu. 4V případě, že chcete upravit nastavení tiskárny, stiskněte tlačítko Vlastnosti. Podle obslužného programu a typu nainstalované tiskárny se otevře nové okno, v němž můžete možnosti tisku upravit. Vzhled okna a možnosti nastavení se liší od používané tiskárny. 5Většina tiskáren nabízí nastavení kvality tisku. V případě, že vždy správně vyberete požadovanou kvalitu, výrazně můžete ušetřit výdaje za toner nebo barvu. 6Podobně jako v okně Tisk je možné u většiny tiskáren i v tomto dialogu nastavit počet stránek dokumentu na jeden list a další možnosti – vodoznak, oboustranný tisk, orientaci papíru a podobně. 7Okno s vlastnostmi tiskárny uzavřete klepnutím na tlačítko OK. Tím se vrátíte do původního okna Tisk. Pro zahájení tisknu stiskněte tlačítko OK. V případě, že chcete dokument ještě upravit, uzavřete okno klepnutím na Storno.
TIP: Chcete-li vytisknout stránky dokumentu v opačném pořadí (tedy od poslední k první stránce), stiskněte v okně Tisk tlačítko Možnosti a v části dialogu Možnosti tisku aktivujte volbu Opačné pořadí tisku.
TIP: Okno Tisk nemusíte zobrazovat z nabídky Soubor, Tisk, stačí si zapamatovat klávesovou zkratku Ctrl + P.
TIP: Před vlastním tiskem otevřete nabídku Soubor, Náhled nebo na panelu nástrojů stiskněte tlačítko Náhled. Tím se zobrazí náhled na stránky před tiskem, kde můžete dokument zkontrolovat a zamezit tak zbytečnému vytisknutí vadných stránek, s jejichž úpravou byste nebyli spokojeni.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře