3.  9.  2012    Windows 7

Jak uložit nebo vypálit hudební CD přimo ve Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Windows Media Player uživatelé často používají pouze pro přehrání hudby a videí, nicméně nabízí také pokročilejší funkce. Zvládne například takzvané ripování i vypalování hudebních CD.

Jestliže potřebujete uložit hudební CD, není zapotřebí instalovat žádné doplňující programy, postačí výchozí Windows Media Player. Vybrat si můžete jak požadované stopy, tak datový tok nebo výsledný formát. Podobně také pro vypálení hudebního CD je v hlavní nabídce Windows Media Playeru k dispozici odpovídající varianta, a proto při občasné "konverzi" tohoto typu není problém s jejím bleskovým použitím.

Hudbu na pevném disku počítače budete mít v drtivé většině případů uloženou ve formátu MP3, ať už ji získáte stažením z internetu nebo jakkoliv jinak. Windows Media Player navíc přímo mezi svými funkcemi nabízí uložení obsahu hudebního CD v tomto formátu. V levé části klepněte na CD pravým tlačítkem myši, čímž otevřete odpovídající místní nabídku, a následujte příkaz Kopírovat disk CD do Knihovny. Windows Media Player nyní začne automaticky ukládat hudební stopy z CD jako soubory ve formátu MP3. Celé album pak najdete standardně v knihovně.

Podobně jako právě popsané uložení hudebního CD na pevný disk funguje také vypálení alba v knihovně na disk CD. V knihovně nejprve nalistujte odpovídající album, v pravé sekci se záložkami vyberte tu s názvem Zapsat na. Po vložení prázdného disku CD do mechaniky již jen stiskněte tlačítko Zahájit vypalování.

02mult.png
Vypalování hudby ve Windows Media PlayeruDalší bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 4

Poslední komentáře Komentáře

Re: Upozornění. a 23.  12.  2018 13:20
a a 23.  12.  2018 13:19
uložení CD do knihovny PC Jurkes 10.  12.  2018 9:52
Upozornění. Ladik 7 3.  9.  2012 15:42
Přidat příspěvek Zobrazit vše