20.  8.  2007    Ostatní

Jak uložit obsah obrazovky

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Zobrazil vám program hlášení, které byste chtěli uložit a použít jej pro pozdější řešení daného problému? Pro jednoduché snímání obrazovky můžete použít klávesovou kombinaci s použitím libovolného grafického programu, pro pokročilejší ukládání obrázků doporučujeme použít speciální nástroj ScreenShots .

1Pro jednoduché zachycení obsahu obrazovky a uložení daného snímku v požadovaném formátu nepotřebujete nic jiného, než libovolný program pro úpravu obrázků. Použít můžete například program Malování, který spustíte z nabídky Start, Všechny programy, Příslušenství. 2Pokud si přejete uložit obsah celé obrazovky, stiskněte klávesu Print Screen. V případě, že chcete uložit pouze vybrané aktivní okno, použijte k tomu klávesovou kombinaci levý Alt + Print Screen. Tím se vytvořený obrázek zkopíruje do schránky Windows. 3Spusťte libovolný nástroj pro úpravu obrázků (například zmiňované Malování) a pro vložení zkopírovaného obrázku do programu použijte klávesovou kombinaci Ctrl + V. 4Pro uložení obrázku přejděte do nabídky Soubor a klepněte na příkaz Uložit jako. V otevřeném okně vyberte složku pro uložení, zadejte požadovaný název obrázku, z nabídky Uložit jako typ zvolte vybraný formát a stiskněte tlačítko Uložit. 5Pro pokročilejší snímání obsahu obrazovky je vhodnější použít program ScreenShots, který naleznete na cédéčku přiloženém k JNP 24/05 v sekci Programy. Pro jeho nainstalování ze zobrazené nabídky vyberte možnost Česky, zkontrolujte složku pro instalaci a stiskněte tlačítko Instalovat. 6Po dokončení instalace můžete program ScreenShots spustit poklepáním na ikonu na ploše nebo z nabídky Start, Všechny programy, ScreenShots. Že je nástroj ScreenShots spuštěný, poznáte podle ikony programu v Oznamovací oblasti. Pro zobrazení hlavního okna stačí na ikonku poklepat levým tlačítkem myši. 7Klepnutím na ikonu složky u položky Shoty ukládat do složky vyhledejte požadovaný adresář, do kterého si přejete pořízené snímky obrazovky automaticky ukládat. Chcete-li změnit klávesu pro uložení obsahu obrazovky, klepněte do tohoto políčka levým tlačítkem myši a stiskněte požadovanou klávesu. 8Z nabídky Snímat vyberte, zda si po stisknutí nadefinované klávesy přejete uložit obsah celé obrazovky, nebo pouze zobrazené aktivní okno. Níže zvolte požadovaný formát obrázku (případně nastavte jeho kvalitu) a stiskněte tlačítko Použít. 9Pro minimalizaci programu do Oznamovací oblasti použijte tlačítko Min. do lišty. Pokud si budete přát uložit obsah obrazovky, stačí stisknout nadefinovanou ukládací klávesu. Vytvořené obrázky se automaticky uloží do nastavené složky, přičemž jako název souboru se použije datum a čas vytvoření snímku.
TIP: Chtěli byste zobrazit obsah schránky Windows? Můžete k tomu použít speciální nástroj Prohlížeč síťové schránky. Pro jeho spuštění klepněte na tlačítko Start, Spustit, zadejte příkaz clipbrd a stiskněte klávesu Enter.
TIP: Nezapomeňte, že nadefinovaná klávesa pro zachycení obsahu obrazovky funguje jen v případě, že je program ScreenShots zapnutý (v Oznamovací oblasti je zobrazena jeho ikona).X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře