21.  8.  2006    Windows XP

Jak uložit obsah obrazovky

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Potřebujete někdy „uchovat“ chybové hlášení, které se v dialogovém okně zobrazilo na vašem monitoru? Dané okno si můžete jednoduše uložit jako obrázek na pevný disk nebo pro pozdější použití vytisknout na tiskárně. Podobně si můžete uložit obsah celé obrazovky nebo obrázky z některých her.

1Pro sejmutí (neboli uložení obsahu) obrazovky se používá klávesa Print Screen, kterou naleznete v horní části klávesnice. Po jejím stisknutí se zkopíruje obsah celé obrazovky do schránky Windows. 2Jestliže si přejete uložit pouze obsah aktivního okna (jeho titulkový pruh je oproti ostatním oknům zvýrazněný), stiskněte klávesovou kombinaci levý Alt + Print Screen. Podobně jako v předchozím případě se dané okno zkopíruje do schránky Windows. 3Obsah schránky Windows si můžete prohlédnout pomocí nástroje Prohlížeč síťové schránky, který spustíte stisknutím tlačítka Start, Spustit (případně také můžete použít klávesovou zkratku Win + R) a zadáním příkazu clipbrd. 4Sejmutou obrazovku nebo její část je možné uložit na pevný disk pomocí libovolného programu pro úpravu obrázků. Použít můžete například jednoduchý program Malování, který je standardní součástí Windows. Spustíte jej z nabídky Start, Všechny programy, Příslušenství, Malování. 5V programu Malování přejděte do nabídky Úpravy, Vložit nebo stiskněte klávesovou zkratku Ctrl + V. Tím se obsah schránky vloží jako nový obrázek. 6Pro uložení obrázku na pevný disk přejděte do nabídky Soubor a klepněte na příkaz Uložit jako. Otevře se nové okno, kde vyhledejte složku pro uložení, z nabídky Uložit jako typ zvolte požadovaný formát souboru, zadejte název obrázku a stiskněte tlačítko Uložit. 7Jestliže si obrázek přejete vytisknout, otevřete nabídku Soubor, Tisk. Ve zobrazeném dialogu zkontrolujte vybranou tiskárnu, zadejte požadovaný počet kopií a stiskněte tlačítko Tisk.
TIP: Pro profesionální snímání obrazovek z graficky pokročilých her budete muset použít některý ze speciálních programů. Doporučit vám můžeme například nástroj HyperSnap-DX 5, jehož zkušební verzi si můžete stáhnout ze stránek www.hyperionics.com.
TIP: Chcete obsah schránky Windows vymazat? V horní části okna Prohlížeče síťové schránky přejděte do nabídky Úpravy, kde klepněte na příkaz Odstranit a zobrazené hlášení potvrďte stisknutím tlačítka Ano.
TIP: Pomocí klávesové zkratky Ctrl + V můžete sejmutý obsah obrazovky vložit ze schránky Windows přímo do textového editoru Word. Pro následnou úpravu obrázku určitě využijete panel Obrázek, který zobrazíte z nabídky Zobrazit, Panely nástrojů, Obrázek.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře