15.  8.  2012    Ostatní

Jak uložit prázdninové fotky z mobilu?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Jestliže na cestách rádi fotíte, občas snímky pořídíte i mobilem, nemusíte pro jejich uložení do počítače používat specializované programy. Windows si s tím poradí automaticky.

Systém Windows 7 nabízí možnost jednoduché spolupráce a propojení počítače s přenosnými zařízeními. Nejčastěji se jedná o propojení mobilního telefonu nebo digitálního fotoaparátu a Windows 7: rychle tak stáhnete z mobilu nebo fotoaparátu fotky a videa, která dále můžete libovolně upravit.

obs.png
Jak data zpracovat?

Jakmile pořídíte digitálním fotoaparátem snímky, můžete je zkopírovat buď tak, že vyjmete paměťovou kartu a využijete externí či zabudované čtečky v počítači, nebo pomocí průvodce po propojení USB kabelem. Propojte digitální fotoaparát a počítač tímto kabelem, koncovka na straně fotoaparátu nemusí být přesně USB, ale často varianta mini USB nebo mikro USB.

Zapněte fotoaparát, a pokud si to vyžádá, aktivujte režim přenosu fotografií, systém Windows 7 připraví fotoaparát k použití, což potvrdí informační bublinou v pravém dolním rohu obrazovky. V automaticky otevřeném průvodci Windows 7 klepnutím levým tlačítkem myši následujte možnost Import obrázků a videí pomocí programu Windows. Systém Windows 7 nyní vyhledá soubory na kartě ve fotoaparátu. Do pole v dialogu Import obrázků a videí zadejte název výsledného alba a stiskněte tlačítko Import. Windows 7 zkopírují soubory do vašeho uživatelského profilu.

imp.png
Během importu fotografií můžete vepsat také popis

Tip navíc: V průvodci můžete také následovat odkaz Spustit zařízení a zobrazit soubory pomocí programu Průzkumník Windows. Otevře se okno Průzkumníka Windows, kde již s dostupnými soubory a složkami můžete pracovat naprosto analogicky, jako by se jednalo o běžné soubory kteréhokoliv disku.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře