11.  10.  2005    Ostatní

Jak upravit fotografie v programu Zoner Photo Studio 7

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Při fotografování osob za použití blesku se fotografové často potýkají s problémem červených očí. Jejich retušování v grafickém editoru je naštěstí jednoduché.

1Nainstalujte si program Zoner Photo Studio 7. Najdete jej buď na stránkách výrobce, na adrese www.zoner.cz, nebo jej naleznete na užitečném cédéčku u JNP 1/05 na záložce Tipy a triky. 2Po úspěšné instalaci program spusťte a na pevném disku nalezněte vhodnou fotografii pro úpravu. K rychlému hledání použijte přehled složek v levé části okna programu, jejich obsah se zobrazí automaticky v pravé části. 3Po klepnutí na jednotlivé náhledy snímků se budou v levé dolní části okna zobrazovat větší náhledy pro lepší přehlednost. 4Jakmile si budete výběrem snímku jisti, poklepejte na jeho menším náhledu dvakrát levým tlačítkem myši. Okamžitě se zobrazí v pracovním okně Zoner Editoru. Z panelu nástrojů v levé části pracovního okna klepněte na symbol lupy. 5Nyní označte oči a oblast kolem nich stiskem levého tlačítka se současným tažením myši přibližně tak, jak vidíte na našem obrázku. 6Po zvětšení oblasti, se kterou budete nadále pracovat, klepněte na nástroj symbol červených očí opět na liště vlevo. 7S nástrojem pro odstranění efektu červených očí se pracuje snadno, stačí najet ukazatelem myši na červenou barvu v očích a postupně klepat na levé tlačítko myši. Pro zvětšení účinné plochy nástroje je nutné zvětšit jeho poloměr. Učinit tak lze vepsáním vyššího čísla do políčka, nebo poklepáním na malé šipky vedle něj.

8Po použití nástroje na jednom oku je vidět patrný rozdíl ve srovnání s druhým.

9Dokončete úpravu u obou očí.
10Po skončení operace otevřete rolovací nabídku pro celkový náhled na snímek. Klepněte na šipku a zvolte Celý 11Pokud jste se vzhledem snímku spokojeni, nezapomeňte jej uložit poklepáním na symbol diskety. Pokud si přejete zachovat původní snímek, klepněte na Soubor, Uložit jako a pod změněným názvem uložte upravenou fotografii na pevný disk.
TIP: Veškeré úpravy snímku lze jednoduše kdykoliv vrátit zpět poklepáním na symboly šipek v horní nabídce funkcí editoru.
TIP: Pro okamžité zahájení úpravy snímku stačí, když v okně Průzkumníka klepnete na jeho název pravým tlačítkem myši. Z otevřené kontextové nabídky vyberte Zoner Editor.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře