7.  9.  2006    Ostatní

Jak upravit MP3 pro vyzvánění na mobil

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Poměrně běžné jsou dnes mobilní telefony, které umí jako vyzvánění nastavit písničku v MP3 . Vzhledem k úspoře paměti přístroje je dobré vybrat pouze nejlepší část písně a tu pak nastavit jako vyzvánění. Jak na to?

1Připojte se k internetu, přejděte na stránky audacity.sourceforge.net/download/windows a v části Recommended Download klepněte levým tlačítkem myši na odkaz Audacity 1.2.3 installer. Zobrazí se seznam dostupných zdrojů, kde ve sloupci Download klepněte na tlačítko s ikonou archu s číslicemi. Do několika sekund by mělo začít stahování programu do vašeho počítače. 2Nyní přejděte na adresu www.free-codecs.com/Lame_Encoder_download.htm, klepněte na odkaz Download [LAME MP3 Encoder 3.96 Final] levým tlačítkem myši a archiv ve formátu ZIP uložte na pevný disk. 3Stažený archiv rozbalte například do složky C:\MP3 Encoder. Následně poklepáním na ikonu audicity-win-1.2.3.exe spusťte instalaci programu Audacity. Stisknutím tlačítka Next přeskočte úvodní okno, odsouhlaste licenční smlouvu a až do posledního okna pokračujte klepáním na tlačítko Next. Stisknutím Install ukončíte průvodce. 4Mělo by dojít k automatickému spuštění programu Audacity a zobrazení okna, kde z nabídky zvolte možnost Czech. Pokud se program Audacity automaticky nespustil, můžete jej otevřít poklepáním na ikonu Audicity na ploše nebo z nabídky Start, Všechny programy, Audacity. 5V horní části okna klepněte na nabídku Soubor, Otevřít a přejděte do složky, v níž se nacházejí MP3 soubory, které si přejete upravit. Na vybranou písničku klepněte levým tlačítkem myši a stiskněte tlačítko Otevřít. 6Po dokončení importu zvolte nástroj Výběr a tažením myší označte tu část písničky, kterou chcete použít pro vyzvánění. Pro přehrání vybraného úseku stiskněte v horní části okna tlačítko Přehrát. 7Budete-li potřebovat výběr upravit, najeďte ukazatelem myši na levou nebo pravou hranici výběru a poté, co dojde ke změně ukazatele, táhněte myší požadovaným směrem. Pro zobrazení bližších detailů vyberte funkci Lupa a levým tlačítkem myši klepněte na požadované místo grafického ukazatele. 8Až budete s výběrem spokojeni, stiskněte tlačítko Odstranit všechno kolem výběru. Otevřete nabídku Soubor a zvolte možnost Exportovat jako MP3. V otevřeném okně vyberte složku pro uložení, zadejte název souboru a stiskněte tlačítko Uložit. 9Při prvním použití této funkce se zobrazí okno Exportovat MP3, kde stiskněte tlačítko Ano a přejděte do složky, do níž jste rozbalili stažený archiv (v našem případě C:\MP3 Encoder). Zde klepněte na soubor lame_enc.dll a stiskněte tlačítko Otevřít a v následujícím dialogu klepněte na tlačítko OK. 10Po dokončení převodu naleznete výsledný MP3 soubor v nastavené složce. Nyní jej stačí pomocí datového kabelu, infračerveného portu nebo technologie Bluetooth přenést do vašeho mobilu. Bližší informace naleznete v manuálu, který byl přiložen k vašemu telefonu.
TIP: Oba zmiňované programy také naleznete na cédéčku, které bude přiloženo k časopisu JNP 12/05.
TIP: Postup, jak nastavit komunikaci počítače s mobilním zařízením pomocí infračerveného portu najdete v časopisu JNP 1/05.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře