31.  10.  2011    Internet  |  Vyzkoušejte  |  Ostatní

Jak upravit naskenovaný text s pomocí webu?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Skenování dokumentů do počítače dnes není nic zvláštního, problém však může nastat, když potřebujete takový dokument v počítači upravit. Jak na to?

Ne, dnes vás nebudeme učit, jak pracovat s grafickými programy. Úprava naskenovaného textu je s tím správným nástrojem velice jednoduchá. Takový nástroj si říká OCR z anglického optical character recognition (optické rozpoznávání znaků).

K rozpoznávání použijeme jednoduchý program FreeOCR.net. Po instalaci a otevření se vám zobrazí okno programu, které je rozděleno na dvě části. V levé se vám zobrazí obrázek, který chcete převádět, v pravé části výsledný text.

Do programu můžete dokument přímo naskenovat (tlačítko Scan) nebo otevřít již existující soubor (tlačítko Open). Převod spustíte kliknutím na tlačítko OCR. Z pravé části okna si pak můžete převedený dokument zkopírovat do textového editoru, kde jej dále můžete upravovat.

OCR_1.png
Naskenovaný úvodní z aktuálního Computeru je připravený k převodu na text

Převádět obrázky na text lze i webovými aplikacemi. Pokud nepotřebujete dennodenně převádět obrázky na dokumenty a potřebujete OCR nástroj jen jednorázově, je pro vás jednodušší využít právě nějakou webovou aplikaci.

Na adrese www.Free-OCR.com vhodnou aplikaci podporující i česká písmena naleznete. Soubor, který nesmí mít více než 2 MB, nahrajete a během minutky bude váš text převedený. Ten si poté opět můžete skopírovat pro následnou úpravu.

OCR_2.png
Již převedený text, jak jej rozpoznal Free-OCR.com

OCR oceníte i ve chvíli, kdy se někomu snažíte poslat větší množství dokumentů. Zasílat je po jednotlivých obrázcích není příliš praktické, práci dotyčnému usnadníte, pokud je pomocí OCR převedete a uložíte v jednom textovém dokumentu, dotyčný vám bude vděčný, protože nebude muset otevírat několik souborů a může je ihned upravovat.

Tip: Pokud chcete převést PDF do wordu, je převod také velmi jednoduchý.
X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 3

Poslední komentáře Komentáře

Re: nic moc..:-( Marty 1.  11.  2011 20:53
nic moc..:-( arg 1.  11.  2011 18:43
OCR ve Windows Miroslav Pragl 1.  11.  2011 16:18
Přidat příspěvek Zobrazit vše