9.  1.  2007    Windows XP

Jak upravit nastavení myši

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Ovládání počítače bez myši si v dnešní době už téměř nedokážeme představit. Klasické kuličkové myši nahradily přesnější optické. Aby se vám s myší pracovalo dobře, měli byste si její nastavení upravit podle vlastních potřeb.

1Klepněte na tlačítko Start, Ovládací panely a poklepejte na ikonu Myš. V zobrazeném dialogu najdete mnoho užitečných nastavení. Zejména pro leváky bude užitečná volba Zaměnit první a druhé tlačítko, která umožní ergonomické držení myši také v levé ruce. 2Vyberete-li tuto možnost, bude pro primární akci (tedy například vybrání nebo otevření dokumentu) sloužit tlačítko, na kterém spočívá ukazováček levé ruky, tedy pravé tlačítko myši. Pro zobrazení kontextové nabídky bude sloužit levé tlačítko myši. Po vybrání této možnosti dojde ihned k prohození nastavení tlačítek myši – jestliže si přejete toto nastavení uložit, bude nutné klepnout na tlačítko OK pravým tlačítkem myši. 3Pokud patříte mezi začátečníky, možná máte problém s poklepáním, neboli dvojklikem, pomocí něhož dochází ke spouštění programů nebo otevírání dokumentů. Tažením posuvného jezdce je možné nastavit dobu, která může uplynout mezi opakovaným stisknutím tlačítka myši, aby jej systém rozpoznal jako dvojklik. 4Pro ověření, zda vám toto nastavení bude vyhovovat, poklepejte v zobrazeném okénku na ikonu složky. Pokud se složka otevře nebo zavře, systém dané poklepání rozpoznal a provedené nastavení je s největší pravděpodobností správné. 5Pohodlnější práce s myší: Přejděte na kartu Možnosti ukazatele. Zejména pokud máte monitor s velkou úhlopříčkou a používáte velké rozlišení, může se vám hodit upravení rychlosti ukazatele myši. Zatrhněte možnost Zvýšit přesnost ukazatele a požadovanou rychlost navolte tažením posuvného jezdce v části Pohyb. 6Pokud používáte LCD panel a chtěli byste zlepšit viditelnost ukazatele myši, aktivujte položku Zobrazovat stopu ukazatele a tažením posuvného jezdce nadefinujte vhodnou délku stopy. 7Vadí vám při psaní ve Wordu, že je ukazatel myši stále zobrazen? Snadná pomoc, stačí zatrhnout volbu Skrýt ukazatel při psaní. Při psaní textu se ukazatel myši automaticky skryje a zobrazí se až při dalším pohybu myší. 8V případě, že se vám občas ukazatel myši „zatoulá“ do některého rohu obrazovky a chvíli vám trvá, než jej opět naleznete, je pro vás určena funkce Ukázat umístění ukazatele po stisknutí klávesy Ctrl. Je-li tato možnost aktivní, stačí v podobné situaci stisknout klávesu Ctrl – okolo ukazatele se zobrazí soustředné kružnice, které vás na umístění ukazatele v mžiku upozorní. 9Pro uložení provedeného nastavení a uzavření tohoto okna stiskněte tlačítko OK. Jestliže provedené změny uložit nechcete, klepněte na tlačítko Storno.
TIP: Je vaše myš vybavena posuvným kolečkem? V tom případě se v okně Myš nezapomeňte podívat na záložku Kolečko, kde můžete přesně nadefinovat posun stránky při jednom pootočení kolečka.
TIP: Pokud se vám už okoukalo standardně používané systémové schéma ukazatelů myši, můžete jej změnit. Na kartě Ukazatele vyberte z nabídky požadované schéma a provedené nastavení uložte klepnutím na tlačítko OK.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře