21.  12.  2005    Outlook

Jak ušetřit při práci s poštou

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Jestli platíte za čas strávený na internetu, pak jste už určitě zjistili, že pracovat s e-maily přes webové rozhraní je značně drahé – při čtení i psaní e-mailů musíte být neustále připojeni. Chcete-li za připojení ušetřit, začněte používat poštovního klienta .

1Jeho výhoda spočívá zejména v tom, že se zprávami můžete pracovat i v době, kdy k internetu připojeni nejste. Stačí se tedy na pár minut připojit k internetu, stáhnout si doručenou poštu (případně si prohlédnout oblíbené stránky) a po dokončení stahování se odpojit. Poté si můžete všechny doručené položky pročítat tak dlouho, jak jen chcete, případně na ně zareagovat. Následně se stačí znovu připojit a napsané e-maily za okamžik odeslat. 2Co k tomu budete potřebovat? Mít vytvořený e-mailový účet na některém serveru a nainstalovaného poštovního klienta – velice pohodlným programem pro práci s elektronickou poštou je Outlook Express, který je standardně nainstalován ve Windows. Zástupce pro spuštění programu naleznete v horní části nabídky Start nebo v podnabídce Všechny programy. 3Spusťte Outlook Express a přejděte do nabídky Nástroje, Účty. V pravé části okna stiskněte tlačítko Přidat a z vysunuté nabídky zvolte možnost Pošta. Tím se spustí průvodce nastavením vašeho účtu. 4V úvodním okně zadejte své jméno, které se bude zobrazovat příjemcům zprávy (pro lepší orientaci mezi odesilateli se většinou zadává ve tvaru Příjmení Jméno). Do následující obrazovky, kde zadáte používanou e-mailovou adresu, pokračujte klepnutím na tlačítko Další). 5V nabídce Typ serveru příchozí pošty ponechte vybranou položku POP3 a do kolonek níže zadejte adresu serverů pro příchozí a odchozí poštu. Adresy serverů nejznámějších poskytovatelů naleznete v tabulce. 6Do kolonky Název účtu vepište název svého účtu – většinou se jedná o celou e-mailovou adresu (např. karel.novak@hyperlink.cz) nebo řetězec před symbolem @ (v tomto případě karel.novak). Do políčka Heslo zadejte heslo, které používáte pro přihlášení do své schránky. V případě, že chcete heslo uložit, abyste je nemuseli pokaždé zadávat, zatrhněte položku Zapamatovat heslo. 7Stiskněte tlačítko Další a pro dokončení průvodce v závěrečné obrazovce klepněte na Dokončit. Pokud jste připojeni k internetu, stiskněte na hlavním panelu Outlook Expressu tlačítko Odeslat a přijmout vše. Tím se všechny doručené zprávy uložené na serveru poskytovatele stáhnou na váš počítač.
TIP: Pokud poskytovatel služby, u něhož máte zřízenou poštovní schránku, v nabídce chybí, vyzkoušejte jako adresu serveru pro příchozí poštu zadat adresu ve tvaru pop3.server.cz a pro odchozí poštu smtp.server.cz.
TIP: V případě, že v nabídce Start zástupce pro spuštění Outlook Expressu nenaleznete, proveďte toto nastavení: Na tlačítko Start klepněte pravým tlačítkem myši a zvolte Vlastnosti. Na kartě Nabídka Start vyberte možnost Nabídka Start a stiskněte tlačítko Vlastní. Otevře se okno Upravit nabídku Start, kde na kartě Obecné zatrhněte položku E-mail a z nabídky vyberte Outlook Express. Provedené změny uložte klepnutím na tlačítko OK.
TIP: Outlook Express může zpracovat i více vašich poštovních účtů. Stačí zopakovat postup od kroku 3.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře