25.  10.  2005    Ostatní

Jak uspořádat oblíbenou hudbu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Máte na pevném disku uložené velké množství hudby ve formátu MP3 nebo WMA a už se mezi jednotlivými písničkami přestáváte orientovat? Pokud k přehrávání hudby používáte program Winamp , můžete v něm využít speciální Knihovnu médií , která vám orientaci v uložených hudebních souborech výrazně usnadní.

1Z cédéčka, které bylo přiloženo k JNP 2/05, si nainstalujte přehrávač Winamp. Instalační program spustíte klepnutím na odkaz Winamp 5.08, který naleznete v sekci Programy. 2Instalace přehrávače je jednoduchá – vystačíte si s klepáním na tlačítko Next. Po dokončení instalace byste měli nalézt zástupce pro spuštění Winampu na ploše, na panelu Snadné spuštění a v nabídce Start ,Všechny programy, Winamp. 3Spusťte program Winamp. Pokud se přehrávač spustil v režimu moderních vzhledů, klepněte v levé horní části okna programu na tlačítko Winamp Menu a z nabídky zvolte možnost Skins , Winamp Classic. 4Pro zobrazení Knihovny médií stiskněte tlačítko Winamp Menu a v nabídce klepněte na položku Media Library nebo použijte klávesovou zkratku levý Alt + L. V dolní části okna stiskněte tlačítko Library a z nabídky zvolte možnost Add Media to Library. Otevře se okno se stromovou strukturou složek na vašem disku, v němž označte složku, v níž máte uloženy hudební soubory, a stiskněte tlačítko OK 5Zobrazí se okno s grafickým ukazatelem, kde můžete sledovat stav přidávání informací o daných hudebních souborech do Knihovny médií. Tato operace může trvat i několik minut – záleží na počtu přidávaných skladeb a rychlosti vašeho počítače. 6Práce s knihovnou médií je jednoduchá – v panelu v levé části okna klepněte na typ médií, která chcete zobrazit. Tím se v pravém podokně zobrazí seznam všech položek, jež patří do této kategorie. 7Pro rychlejší orientaci mezi položkami v Knihovně médií využijte vyhledávání. Do políčka Search zadejte název požadované skladby nebo jméno interpreta. V průběhu psaní si můžete všimnout, že dochází k úpravě seznamu v dolní části – zobrazí se pouze ty položky, které odpovídají zadání. 8Pro přehrání vybrané skladby danou položku označte klepnutím levým tlačítkem myši a stiskněte Play. Chcete-li danou písničku přidat do fronty, klepněte na tlačítko Enqueue. 9Aby byl stav Knihovny médií vždy aktuální, je dobré jednou za čas klepnout na tlačítko Library a z nabídky vybrat možnost Remove missing files from Media Library. Tím dojde k aktualizaci databáze Knihovny médií podle stavu souborů na pevném disku.
TIP: Každou položku v Knihovně médií můžete libovolně ohodnotit – klepněte na ni pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Rate items. Tím se vysune podnabídka se seznamem hvězdiček, pomocí nichž můžete určit oblíbenost této skladby (čím více hvězdiček, tím více je skladba oblíbená). Seznam nejlépe hodnocených skladeb pak naleznete v menu Local Media, Top Rated.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře