21.  2.  2007    Windows XP

Jak v pozadí složky zobrazit obrázek

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Nelíbí se vám při procházení vašeho pevného disku pomocí Průzkumníka Windows klasické bílé pozadí ve všech otevřených složkách? Stačí provést jednoduché nastavení a ve vybraných složkách bílou barvu nahradit nějakým obrázkem nebo fotografií.

1Otevřete složku, jejíž nastavení si přejete upravit, a v horní části okna Průzkumníka Windows přejděte do nabídky Zobrazit, Vlastní nastavení této složky. Spustí se jednoduchý průvodce, kde v úvodním okně klepnutím myší označte možnost Zvolit obrázek pozadí a stiskněte tlačítko Další. 2Zobrazí se nové okno s nabídkou obrázků, které můžete použít jako pozadí složky. Pokud na vybraný obrázek klepnete levým tlačítkem myši, objeví se v levé části okna jeho náhled. 3Jestliže v této nabídce obrázek, který by se vám zamlouval, nenaleznete, stiskněte tlačítko Procházet. Poté se otevře nové okno, kde z nabídky Soubory typu vyberte formát obrázků, které si přejete zobrazit (do pozadí složky je možné umístit obrázky ve formátu BMP, GIF i JPG) a přejděte do složky, v níž jsou obrázky uloženy. 4Na vybraný soubor poklepejte levým tlačítkem myši. Tím se název obrázku zobrazí v seznamu Obrázek pozadí této složky a automaticky se v levé části okna objeví jeho náhled. 5Protože by v případě použití některých obrázků nemusely být názvy souborů, které jsou ve výchozím nastavení provedeny v černé barvě, čitelné, můžete barvu textu u ikon změnit. Stačí stisknout tlačítko Text a vlastní barvu si vybrat ze seznamu. Nakonec klepněte na OK. 6Pro ještě lepší čitelnost můžete nastavit ohraničení názvu souborů uložených v dané složce rámečkem v určitém barevném provedení. Tímto nastavením si sice výrazně zlepšíte čitelnost názvu souborů, bohužel si tak i narušíte vzhled obrázku ve složce. 7V případě, že pozadí okolo textu chcete nastavit, zatrhněte možnost Pozadí. Ve standardním nastavení bude pozadí vyplněno bílou barvou. Chcete-li toto nastavení změnit, stiskněte tlačítko s bílou barvou a požadovanou barvu vyberte ze zobrazené palety. 8Až budete s nastavením obrázku spokojeni, stiskněte tlačítko Další a poslední dialog uzavřete klepnutím na tlačítko Dokončit. Po chvíli se vybraný obrázek zobrazí v pozadí složky. 9Pokud se v pozadí složky obrázek neobjevil, klepněte do volného místa ve složce pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Obnovit, případně stiskněte klávesu F5. 10Jestliže vám v levé části okna vadí panel s názvem složky a podrobnostmi o vybrané položce, můžete jej jednoduše skrýt tak, že přejdete do nabídky Zobrazit a zrušíte zatržení u možnosti Jako stránku WWW.
TIP: Až se vám obrázek v pozadí složky okouká a budete jej chtít odstranit, klepněte do volného místa ve složce pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte položku Vlastní nastavení této složky. Otevře se nové okno, kde vyberte možnost Odebrat vlastní nastavení, pokračujte klepáním na tlačítko Další a pro uložení provedeného nastavení stiskněte v posledním okně průvodce tlačítko Dokončit.
TIP: Přidání obrázků do pozadí složek může zejména na pomalejších počítačích snížit výkon systému a zpomalit procházení složek. Na rychlých počítačích však bude úbytek výkonu takřka neznatelný.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 3

Poslední komentáře Komentáře

Re: Odebrani pozadi michal 26.  1.  2009 22:56
Re: Odebrani pozadi Richard 26.  1.  2009 22:47
Odebrani pozadi michal 25.  1.  2009 12:26
Přidat příspěvek Zobrazit vše