11.  7.  2012    Ostatní

Jak ve Správci úloh zobrazit skryté podrobnosti?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Výchozí nástroj pro správu procesů ve Windows nabízí málo známou možnost výpisu detailních informací. Jak ji snadno a rychle aktivovat?

Ve Správci úloh, kterého nejrychleji spustíte klávesovou zkratkou Ctrl + Shift + Esc, přímo na záložce Procesy můžete zobrazit další sloupce, které nabídnou podrobné informace o jednotlivých z nich. V hlavní nabídce následujte možnost Zobrazit | Vybrat sloupce a poté aktivujte položku Příkazový řádek. Z detailů tohoto sloupce pak můžete vyčíst například kompletní cestu ke spustitelnému souboru, cestu k automaticky otevřeným staženým souborům, které jsou v dočasné složce nebo parametry příkazového řádku, se kterými byla aplikace spuštěna.

prr.png
Nastavení zobrazení sloupců Správce úloh

Bez instalace specializovaných programů tak o procesech získáte některé další a v praxi často důležité informace. Například zmíněná cesta k dočasně uloženým souborům z internetu může posloužit pro jejich zkopírování z původní hodně vnořené a těžko odhadnutelné složky. Podobně také cesta ke spustitelnému souboru poslouží pro zjištění cesty ke složce s nainstalovanou aplikací a parametry příkazového řádku se hodí třeba pro vytváření zástupců se stejnými vlastnostmi, s jakými byl program spuštěn.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Senzační článek! Ladik 7 12.  7.  2012 20:28
Přidat příspěvek Zobrazit vše