29.  6.  2012    Windows 8

Jak ve Windows 8 zapnout a upravit přístup ke sdílení v síti?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Při nastavení domácí sítě ve Windows 8 si můžete vybrat možnost sdílení pomocí domácí skupiny. Jak tuto funkci zapnout a kde ji případně později změnit?

V aktuální testovací verzi Windows 8 jsou možnosti nastavení sdílení dostupné po připojení k síti, úvodní dialog se na ploše objeví v pravém panelu nástrojů - pro zapnutí zvolte možnost Enable sharing and connect to devices, čímž se automaticky nastaví některé volby. Pokud se naopak připojujete například v internetové kavárně, k veřejnému hotspotu nebo jiné nedůvěryhodné síti, je samozřejmě lepší zvolit možnost Don't enable sharing or connect to devices, čímž sice k ostatním počítačům nebudete moci pomocí domácí skupiny přistupovat, nicméně zase nikdo nebude pátrat ve vašich sdílených údajích.

conn.png
Úvodní dialog během připojení k nové síti

Pokud byste již měli aktuální připojení k síti nastavené jako veřejné, tedy bez podpory funkcí pro sdílení a průzkum ostatních počítačů a síťových zařízení, můžete je změnit na privátní pomocí sekce Network and Sharing Center v Control Panel. Jedná se o verzi stávajícího centra pro sdílení v Ovládacích panelech, která je aktuálně dostupná ve Windows 7. Zde klepněte na možnost Public network a poté změňte nastavení prostřednictvím odkazu Yes, let other people see content that I share on my PC.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře