14.  11.  2005    Word

Jak vložit do textu speciální znaky

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Symboly a speciální znaky, které, ač nejsou uvedeny na klávesnici, můžete zobrazit na obrazovce a vytisknout. Program Word také umí automaticky převést vámi zadané řetězce znaků do speciálních znaků.

1Program Word spustíte klepnutím na nabídku Start, vyberete položku Všechny programy a klepnete na ikonu Word. 2Můžete například vkládat symboly ¼ a ©, speciální znaky dlouhá pomlčka (—), tři tečky (…) nebo pevná mezera, stejně jako různé mezinárodní znaky, jako jsou Ç a ë. Symboly a znaky můžete vložit pomocí dialogového okna Symbol nebo klávesových zkratek. K nahrazení zadaného textu symboly můžete využít také automatické opravy. 3První možnost, jak vložit speciální znak do textu, nabízí dialogové okno Symbol. V textu klepněte na místo, kam chcete znak vložit. V nabídce Vložit klepněte na příkaz Symbol a pak na kartu Speciální znaky. Poklepejte na znak, který chcete vložit. Klepněte na tlačítko Zavřít. 4Základní sadu speciálních znaků můžete do textu vložit také pomocí klávesových zkratek ve spojení s klávesou pravý Alt. Mezi nejčastěji vkládané patří následující: 5Třetí možnost, jak vložit speciální znaky, spočívá ve využití tzv. automatických oprav. Z nabídky Nástroje vyberte položku Možnosti automatických oprav. Na kartě Automatické opravy je možné nastavit, jak má aplikace Word nahrazovat řetězce textu speciálními znaky. 6Pokud například napíšete řetězec (c), aplikace Word automaticky přepíše na ©. Jednotlivé řetězce znaků vidíte rozepsané v poli Nahrazovat text během psaní. Pokud se rozhodnete vložit vlastní řetězec znaků, vložte jej do pole Nahrazovat. Do pole Za: vložte znak, který bude vámi vepsaný řetězec textu nahrazovat.
TIP: Automatické opravy vypnete klepnutím na příkaz Možnosti automatických oprav v nabídce Nástroje a zrušením zaškrtnutí políčka Nahrazovat text během psaní. Nechcete-li pouze, aby aplikace Word vkládala některou položku automatických oprav, odstraňte ji.
TIP: Vkládání znaků pomocí klávesy pravý Alt popsané v kroku 4 funguje ve většině programů ve Windows. Tak můžete vkládat znaky třeba v Poznámkovém bloku, nebo je použít při psaní e-mailů. Právě kvůli nim stojí za zapamatování kombinace pravý Alt + V, která napíše „zavináč“ – @.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 2

Poslední komentáře Komentáře

Program Symbolik (freeware) Peter 4.  6.  2013 17:41
♘♘♘♘♘♘ Andy 15.  5.  2011 12:54
Přidat příspěvek Zobrazit vše