25.  10.  2005    Internet

Jak vyhledat cizí slovíčka na internetu

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Při práci s internetem se člověk tu a tam dostane na cizojazyčné webové stránky. Abyste nemuseli zdlouhavě hledat v papírovém slovníku, vyzkoušejte speciální internetový překladový slovník.

1Připojte se k internetu a přejděte na adresu www.slovnik.cz. V horní části načtené stránky naleznete formulář pro zadání hledaného slovíčka a vybrání typu překladu. 2Slovíčko, které si přejete přeložit, vepište do políčka vocable. Z nabídek napravo vyberte požadovaný typ překladu, zvolte počet zobrazených položek na jednu stránku a metodu výstupu. 3Vyberete-li z nabídky output možnost hypertext, zobrazí se výsledky hledání ve formě hypertextových odkazů, takže mezi jednotlivými slovíčky budete moci procházet jednoduchým klepnutím myší. Jestliže zvolíte položku plain text, zobrazí se pouhý textový výpis slovíček bez možnosti snadného procházení. 4Stisknutím tlačítka translate dojde k překladu zadaného slovíčka a zobrazení výsledků. Pro přechod na předchozí nebo následující stránku slovníku použijte odkazy Prev a Next v dolní části seznamu. 5Pro překlad rozsáhlejších textů, v nichž si nejste jisti některými slovíčky, použijte speciální Překladové okno. V pravé části stránky slovníku klepněte na odkaz Translation Window. 6Text, který si přejete přeložit, označte myší a pomocí klávesové kombinace Ctrl + C jej zkopírujte do schránky Windows. Pro vložení textu do Překladového okna stiskněte tlačítko paste a pro vytvoření hypertextových odkazů tlačítko relink. 7Pokračujte ve čtení textu v Překladovém okně. Pokud budete potřebovat zjistit přesný význam některého slovíčka, klepněte na něj levým tlačítkem myši. Tím automaticky dojde k překladu daného slovíčka a zobrazení všech odpovídajících významů. 8Budete-li potřebovat změnit typ písma nebo velikost textu v Překladovém oknu, můžete požadované změny provést v nabídkách v pravé horní části okna. V případě, že budete chtít práci s Překladovým oknem ukončit, stiskněte tlačítko křížek.
TIP: Pro rychlé přepínání mezi jazykovými verzemi slovníku můžete použít speciální klávesové zkratky ve tvaru levá klávesa Alt + numerická klávesa. Přesnou podobu klávesové zkratky naleznete v bublinové nápovědě, která se zobrazí poté, co nad vybranou verzi slovníku umístíte myš.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře