28.  4.  2006    Windows XP

Jak vyhledávat ve Windows

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Ne každý uživatel má na pevném disku takový pořádek, aby vždy přesně věděl, v jaké složce je uložený soubor, se kterým by chtěl pracovat. Pokud se i vy občas potýkáte s problémem, kdy nevíte, kam jste včera uložili ty zajímavé obrázky z internetu nebo dokument, který si přejete vytisknout, je právě pro vás určena funkce Najít .

1Otevřete nabídku Start, přejděte na možnost Najít a klepněte na položku Soubory či složky. 2Zobrazí se okno Najít, do něhož je možné uvést možnosti hledání. Do políčka Název uveďte celé jméno (nebo jeho část) položky, kterou si přejete vyhledat. 3Z nabídky Kde hledat vyberte požadovanou oblast hledání. Chcete-li prohledat všechna možná umístění, zvolte položku Tento počítač. V případě, že chcete vyhledávat v určité složce, stiskněte tlačítko Procházet a na vybranou složku poklepejte levým tlačítkem myši. 4Jestliže si už přesně nepamatujete název souboru, můžete vyhledávat s použitím zástupných znaků. Pokud si nejste jisti jen jedním písmenem, můžete jej nahradit znakem ?. Při zadání řetězce ?es.doc mohou výsledky vyhledávání vypadat jako uvedeno na obrázku níže. 5Pokud si název dokumentu pamatujete jen matně nebo vůbec, bude se vám hodit použití znaku *. Ten na rozdíl od symbolu ? nenahrazuje jen jedno písmeno, ale celý řetězec. Zadáte-li například do políčka Hledat položku j*.doc, ve výsledcích vyhledávání se zobrazí všechny dokumenty ve formátu DOC, jejichž název začíná na písmeno j. 6V případě, že už jste danou položku hledali někdy v minulosti, není třeba daný název do řádku Název vpisovat ještě jednou. Stačí stisknout ikonu šipky dolů a z rozbaleného seznamu vybrat požadovanou položku. 7Vyhledávání zahájíte klepnutím na tlačítko Najít. V průběhu vyhledávání, které může trvat i několik minut (záleží na rychlosti počítače, velikosti pevného disku a zadaných možnostech vyhledávání), se v pravé dolní části okna zobrazuje animace. 8Všechny vyhledané položky se objeví v dolní části okna. Pro otevření souboru na danou položku poklepejte levým tlačítkem myši. Chcete-li daný dokument přemístit, stačí jej do požadovaného umístění přetáhnout jednoduchým tažením myší.
TIP: Pro rychlejší zobrazení dialogového okna Spustit si zapamatujte klávesovou kombinaci Win + F.
TIP:Průzkumníku Windows můžete vyzkoušet i jiný postup, jak zobrazit okno Hledat. Na vybranou složku klepněte pravým tlačítkem myši a z nabídky zvolte možnost Najít. Následně se otevře okno Najít, v němž si můžete všimnout, že v nabídce Kde hledat je automaticky uvedena cesta k vybrané složce.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře