17.  3.  2006    Powerpoint

Jak vypálit cédéčko s programem pro prohlížení prezentací

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud chcete v  PowerPointu vytvořenou prezentaci zobrazit i na jiných počítačích, a nejste si jisti, zda jej budou mít nainstalován, můžete si v PowerPointu vytvořit speciální cédéčko, které bude kromě prezentací obsahovat i prohlížeč pro jejich bezproblémové zobrazení.

1Klepněte na tlačítko Start, Všechny programy a spusťte program PowerPoint. Přejděte do nabídky Soubor, Otevřít a vyhledejte prezentaci, kterou si přejete na cédéčko vypálit. 2Otevřete nabídku Soubor, kde klepněte na položku Balení pro disk CD-ROM. Tím se otevře nové okno Balíček pro disk CD. Do kolonky Název disku CD vepište jmenovku, která se zobrazí v Průzkumníku Windows po vložení cédéčka do mechaniky. 3Níže naleznete seznam prezentací, které budou na cédéčko zkopírovány. Chcete-li na disk vypálit další prezentaci, stiskněte tlačítko Přidat soubory a požadovaný dokument vyhledejte na pevném disku. 4V případě, že potřebujete změnit pořadí přehrávání uložených prezentací, použijte pro přesun na požadovanou pozici tlačítka v levé části okna. Pokud budete potřebovat některou prezentaci ze seznamu odstranit, označte ji a stiskněte tlačítko Odebrat. 5Klepněte na Možnosti. V části Zahrnout tyto soubory ponechte aktivní položky PowerPoint Viewer a Propojené soubory, případně také můžete zatrhnout možnost Vložená písma TrueType. Z nabídky vyberte způsob přehrávání prezentací po vložení CD do mechaniky. 6Pokud chcete spouštění uložených prezentací nebo jejich úpravu zabezpečit heslem, zadejte požadované heslo do patřičné kolonky v dolní části okna. Po stisknutí tlačítka OK se zobrazí nové okno, v němž heslo kvůli kontroly správnosti zadání potvrďte. 7Do vypalovací mechaniky vložte cédéčko a stiskněte tlačítko Kopírovat na disk CD. Tím se zahájí vypalování dat, o kterém vás informuje grafický ukazatel. Po dokončení zápisu se zobrazí dialog, v němž průvodce klepnutím na tlačítko Ne ukončete. 8Vypálené cédéčko vložte do mechaniky a zkontrolujte, zda funguje podle vašich představ. Stejným způsobem bude fungovat i na počítačích, kde není PowerPoint nainstalován.
TIP: Postup je popsán na PowerPointu 2003, který je nainstalován v operačním systému Windows XP.

TIP: Pokud zástupce pro spuštění PowerPointu v nabídce Start nenaleznete, klepněte na tlačítko Start, Spustit a zadejte příkaz powerpnt, který potvrďte stisknutím klávesy Enter. Jestliže ke spuštění programu nedojde, pak jej zřejmě vůbec nemáte v systému nainstalovaný.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře