19.  1.  2012    Windows 7

Jak vyřešit bezdůvodné pády Windows?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Spadnou vám občas Windows, dojde k zobrazení dialogu s nic neříkající chybou, nebo jen ke klasickému restartu? Vše se ukládá do protokolů, které zpětně prozradí detaily.

Při zkoumání chyb Windows vám poslouží součást nazvaná Prohlížeč událostí, kterou spusťte vložením tohoto názvu do pole pro hledání v nabídce Start. Hlavní okno Prohlížeče událostí je rozděleno do tří částí – levý sloupec dovoluje listovat jednotlivými událostmi v klasické stromové struktuře, prostřední shrnuje důležité místní události a pravý nabízí základní akce. Pro nalezení chyby postupujte následovně:

Klíčovou sekcí pro zobrazení událostí je levý sloupec, v němž pro rychlý souhrn systémových událostí vyberte položku Protokoly systému Windows. Protokol aplikací shrnuje události zachycené při standardním běhu jednotlivých aplikací, jejich spouštění či ukončení. Ve sloupci Zdroj najdete název konkrétní aplikace, která danou událost vyvolala, pokud řešíte některý nedávný problém, můžete se rychle orientovat pomocí sloupce Datum a čas.

prot.png
Copak že se to dnes, právě před chvílí stalo?

Sloupec ID události vám na první pohled nabídne pouze číselné označení nastalé události, nicméně právě zde uvedenou hodnotu můžete spolu s detaily zobrazenými v podokně Podrobnosti ve spodní části okna vložit do vyhledávače. V drtivé většině případů získáte konkrétní řešení na různých webových fórech od více uživatelů, zdarma například v naší poradně Jak na počítač.

Vyhledejte pole s červeným vykřičníkem, které označuje důležitou chybu, a prohlédněte si již zmíněné detaily. Abyste se jednotlivými událostmi nemuseli přehrabovat ručně, nabízí vám Prohlížeč událostí odkaz Filtrovat aktuální protokol, jehož prostřednictvím z odpovídajících záznamů zvolíte pouze přesně specifikované akce – omezit můžete důležitost pomocí skrze zaškrtávací pole v sekci Úroveň události.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 58

Poslední komentáře Komentáře

Vám fakt tak často padaj windows??? Black Phoenixx 23.  7.  2015 12:11
Re: Ako? píďalín 5.  8.  2012 17:55
Support / Bug report vasek7 1.  2.  2012 12:38
Re: Co tu hledaji linuxaci? mirozbiro 22.  1.  2012 11:20
Re: Co tu hledaji linuxaci? kzkzzk 20.  1.  2012 21:22
Přidat příspěvek Zobrazit vše