10.  4.  2006    Internet

Jak vytvořit dokument ve formátu PDF

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Velké množství dokumentů, starších čísel časopisů nebo elektronických knih, které si můžete stáhnout z internetu, je uloženo ve formátu PDF . Zajímá vás, jak vytvořit vlastní PDF soubor bez použití speciálního a drahého programu? Vyzkoušejte službu inPDF.cz !

1Ve Wordu nebo v libovolném programu vytvořte dokument, který chcete převést do formátu PDF, a uložte jej na pevný disk vašeho počítače v některém z podporovaných formátů. 2Připojte se k internetu, spusťte Internet Explorer a přejděte na adresu www.inpdf.cz. Otevře se nová stránka, kde klepněte na tlačítko Vytvořit PDF soubor. 3V části Nastavení výsledného PDF souboru z nabídky Kompatibilita vyberte verzi Adobe PDF, kterou chcete použít. Nejlepším řešením je zvolit možnost Acrobat 4.0 (PDF 1.3) – tím zajistíte, že daný dokument by měli otevřít i uživatelé, kteří používají starší verzi Adobe Readeru. 4V sekci Vyberte soubor, který chcete převést do PDF stiskněte tlačítko Procházet a na disku vyhledejte požadovanou položku. Vybraný soubor označte klepnutím levým tlačítkem myši a stiskněte Otevřít. 5U položky Způsob doručení vytvořeného PDF souboru vyberte možnost Zaslat převedený dokument e-mailem a vaši elektronickou adresu vepište do zobrazené kolonky. 6Klepnutím na odkaz podmínkami použití se seznamte s podmínkami použití této služby a v případě, že s nimi souhlasíte, zatrhněte položku Souhlasím s podmínkami použití. 7Stisknutím tlačítka Převést soubor zahájíte nahrávání daného souboru na server a jeho následný převod. Délka přenosu závisí na velikosti vybraného souboru. Po celou dobu nahrávání se na stránce zobrazuje animace. 8Do několika minut od dokončení nahrávání by na uvedenou e-mailovou adresu měl dorazit e-mail, kde bude vytvořený PDF soubor připojen jako příloha. Pro uložení souboru na disk klepněte na přílohu pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte možnost Uložit jako.
TIP: Postup, jak pracovat s dokumenty ve formátu PDF, naleznete v JNP 15-16/04.
TIP: Chcete zobrazit seznam formátů, které služba inPDF.cz podporuje? Přejděte na stránku www.inpdf.cz/fileformats.html.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře