20.  10.  2005    Ostatní

Jak vytvořit efektní prezentaci obrázků

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Chtěli byste si vytvořit efektní prezentaci vašich fotografií? Vyzkoušejte zajímavý program Photo Story 3 , pomocí něhož jednoduše krok za krokem připravíte zajímavou prezentaci obrázků. Nadšeni určitě budete několika desítkami přechodových efektů a možností ozvučení prezentace oblíbenou písničkou.

1Do mechaniky vložte cédéčko, které bylo přiloženo k JNP 2/05. Přejděte do sekce Programy a na odkaz Photo Story 3 klepněte levým tlačítkem myši. Otevře se nové okno, v němž stiskněte tlačítko Instalovat. 2Spustí se instalační průvodce, kde v jednotlivých oknech odsouhlaste licenční smlouvu, určete složku pro instalaci a klepněte na tlačítko Install. Po dokončení instalace najdete zástupce pro spuštění programu v nabídce Start, Všechny programy, Photo Story 3 for Windows. 3V úvodním dialogu vyberte možnost Begin a new story a stiskněte tlačítko Next. V následujícím dialogu klepněte na Import pictures – otevře se nové okno, v němž přejděte do složky s obrázky a na snímky, které budou součástí prezentace, klepněte levým tlačítkem myši. 4Stisknutím tlačítka OK se vybrané obrázky zobrazí v okně Import and arrange your pictures. Mezi obrázky můžete jednoduše procházet klepnutím na tlačítko Previous Picture nebo Next Picture. 5Pro změnu pořadí obrázků v seznamu použijte tlačítka šipky v dolní části okna. Chcete-li obrázek ze seznamu odstranit, stiskněte tlačítko Křížek. U zobrazeného obrázku se také můžete pokusit provést úpravu barevnosti a korekci červených očí. 6V následujícím okně si projděte nabídku Effects, z níž můžete na fotografii aplikovat různé efekty. Chcete-li do zobrazeného obrázku přidat text, vepište jej do textového políčka. Pomocí tlačítek v horní části okna můžete upravit styl písma a jeho umístění v horizontálním a vertikálním směru. 7Klepnutím na tlačítko Next se zobrazí okno, v němž je možné upravit přechodové efekty mezi obrázky. Pro zobrazení náhledu na prezentaci stiskněte Preview. Pokud s výchozími efekty nejste spokojeni, můžete je změnit. Stačí stisknout tlačítko Customize Motion a přejít na kartu Transition. 8Přejete-li si prezentaci ozvučit, stiskněte v následujícím okně tlačítko Select Music a na disku vyhledejte hudbu ve formátu MP3, WMA nebo WAV. Pro zobrazení náhledu opět klepněte na tlačítko Preview. 9V posledním dialogu ponechte aktivní možnost Save your story for playback on your computer, vyhledejte složku pro uložení souboru a stiskněte tlačítko Next. Tím dojde k zahájení převodu, který může trvat několik minut. Pro spuštění prezentace klepněte v tomto dialogu na odkaz View your story.
TIP: Pro správnou funkci tohoto programu je nutné, aby byl ve vašem systému nainstalován přehrávač Windows Media Player 10. Nejnovější verzi WMP naleznete na CD JNP 22/04 v sekci Domácí kino.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře