15.  8.  2007    Ostatní

Jak vytvořit zajímavě zdeformovanou fotografii

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Máte na pevném disku uložené fotografie, se kterými byste si chtěli užít trochu legrace? Nainstalujte si do počítače zajímavý nástroj AnmanieSMP , pomocí něhož můžete vybrané fotografie (zejména portréty) zdeformovat k nepoznání. Z provedených úprav je navíc možné vytvořit krátkou videosekvenci ve formátu AVI .

1Do mechaniky vložte cédéčko přiložené k JNP 24/05 a přejděte do sekce Programy. Na odkaz Anmanie SMP 2.4 klepněte levým tlačítkem myši, stiskněte Kopírovat a poté Uložit a archiv ZIP, v němž je program komprimován, uložte do požadovaného umístění na pevném disku. 2Program AnmanieSMP není třeba instalovat, stačí jen rozbalit daný archiv do vybraného umístění. Na uložený archiv anm24i.zip tedy klepněte pravým tlačítkem myši a z místní nabídky zvolte příkaz ZipGenius, Extract here, to anm24i. 3Otevřete složku anm24i a poklepejte na program AnmanieSMP.exe. Pro rychlejší spuštění programu si můžete na ploše vytvořit zástupce – to jednoduše provedete tak, že podržíte klávesovou kombinaci Ctrl + Shift a program AnmanieSMP.exe přetáhnete na plochu. 4V horní části okna přejděte do nabídky Project, New a klepněte na příkaz Import from File. Otevře se nové okno, kde přejděte do složky s uloženými snímky a na vybraný obrázek, který si přejete upravit, poklepejte levým tlačítkem myši. 5Všechny potřebné nástroje pro úpravu obrázku naleznete na panelech Tool Palette a Tool Options. Pokud k jejich zobrazení nedošlo, stačí přejít do nabídky View a vybranou položku zatrhnout klepnutím myší. 6Z panelu Tool Palette zvolte vybraný nástroj a v panelu Tool Options navolte požadovanou velikost štětce a intenzitu úpravy. Ukazatel myši přemístěte do obrázku a zobrazenou kružnicí označte oblast, kterou si přejete upravit. Stisknutím a podržením levého tlačítka myši dojde k aplikaci daného efektu. 7Chcete-li určitou část obrázku uvést do výchozí podoby, použijte k tomu nástroj Undo. Podobně jako při použití některého z deformačních nástrojů nastavte požadovanou velikost štětce a do vybraného místa na obrázku klepněte levým tlačítkem myši. Pro klasickou funkci „krok zpět“ přejděte do nabídky Edit a vyberte možnost Undo. 8Pro uložení obrázku přejděte do nabídky Project a klepněte na příkaz Export Current Picture. Otevře se nové okno, kde vyhledejte složku pro uložení, zadejte název souboru, z nabídky Uložit jako typ vyberte požadovaný formát a stiskněte tlačítko Uložit. 9Poměrně zajímavá je také animace, jak jste krok za krokem postupovali při úpravě obrázku. Pro její náhled otevřete nabídku Project, Create Animation, vyberte možnost Test Only a stiskněte tlačítko Next. 10Pokud byste si přáli celou animaci „rozkouskovat“ na jednotlivé obrázky dle prováděných úprav, vyberte možnost Picture Sequence a stiskněte tlačítko Next. V otevřeném okně vyhledejte požadovanou složku, zadejte název prvního obrázku a klepněte na tlačítko Uložit.
TIP: Ocenili byste, kdy byly panely nástrojů průhledné? V nabídce View stačí aktivovat možnost Make windows transparent.
TIP: Chtěli byste si z úpravy obrázku vytvořit krátkou videosekvenci ve formátu AVI? V horní části okna programu přejděte do nabídky Project, Create Animation a zvolte možnost AVI-Video. Ve zobrazeném dialogu vyberte požadovanou složku, zadejte název souboru a stiskněte Uložit. Následně se zobrazí okno Komprese videa, kde zvolte požadované komprimační zařízení a stiskněte tlačítko OK.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře