21.  11.  2012    Ostatní  |  Vyzkoušejte

Jak vyzkoušet Linux z flash disku

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Možná i vy chcete vyzkoušet některou z populárních linuxových distribucí, ale nevíte, jak ji spustit přímo z flash disku. Poradíme vám s použitím specializovaného nástroje UNetbootin.

Pro vytvoření bootovatelného USB disku s live linuxovou distribucí použijte zdarma dostupný prográmek UNetbootin. Aplikace nevyžaduje instalaci, postačí její přímé spuštění. Připravte si flashdisk či USB disk a ujistěte se, že je na něm dostatek místa pro danou linuxovou distribuci. Ostatní data vymazat nemusíte, UNetbootin si poradí i s částečně zaplněným diskem. Není ale samozřejmě vhodné použít pro tyto účely třeba disk s citlivou zálohou.

flash.png
Prográmek UNetbootin nabízí možnost rychlého vytvoření bootovatelného flash disku

Horní část okna UNetbootin slouží pro vytvoření bootovatelného disku z několika předpřipravených distribucí, pro vaše účely proto naproti tomu vyberte možnost Obraz disku a nalistujte ISO obraz vámi vybrané linuxové distribuce. Pomocí roletové nabídky Typ zvolte Mechanika USB a prostřednictvím Zařízení nalistujte systémové označení flash disku, který chcete obohatit o nový, rychle spustitelný systém. Pak již jen stačí stisknout tlačítko OK a UNetbootin vše ostatní zařídí zcela sám.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 2

Poslední komentáře Komentáře

USB boot ZdenoR 23.  11.  2012 14:50
usb installer Adam 21.  11.  2012 18:50
Přidat příspěvek Zobrazit vše