2.  4.  2006    Windows XP

Jak zabezpečit přihlášení k systému

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Mnoho uživatelů Windows 98 zajímá způsob, jak zabezpečit přihlášení k systému, aby jej nebylo možné obejít stisknutím tlačítka Storno nebo klávesy Esc . Chcete-li operační systém nastavit tak, aby se k němu mohli přihlásit pouze uživatelé, kteří znají uživatelské jméno a heslo, vyzkoušejte tento postup.

1Po přihlášení k systému stiskněte tlačítko Start a klepněte na položku Spustit. Otevře se nové okno Spustit, kde do políčka Otevřít zadejte příkaz scanreg a klepněte na tlačítko OK. Stisknutím tlačítka Ano dojde k zálohování systémového registru. 2Po dokončení zálohy spusťte Editor registru – to provedete tak, že do řádku Otevřít vepíšete příkaz regedit a stisknete klávesu Enter. 3V levém podokně Editoru registru postupně poklepejte na položky HKEY_LOCAL_MACHINE, poté na Network a následně klepněte na klíč Logon. 4V horní části okna Editoru registru otevřete nabídku Úpravy | Vytvořit a vyberte příkaz Nová textová hodnota. V pravém podokně se vám zobrazí nová položka s názvem Nová hodnota. 5Na vytvořenou položku klepněte pravým tlačítkem myši a z místní nabídky zvolte možnost Přejmenovat. Do zobrazeného políčka vepište název MustBeValidated a stiskněte klávesu Enter. 6Na položku MustBeValidated poklepejte levým tlačítkem myši. Zobrazí se okno Upravit textovou hodnotu, kde do buňky Údaj hodnoty vepište 1 a stiskněte tlačítko OK. 7Klepnutím na tlačítko Zavřít v pravé horní části okna ukončete práci s Editorem registru. Provedené nastavení se projeví při příštím spuštění operačního systému.
TIP: Při práci se systémovým registrem buďte velice opatrní – zde platí přísloví „dvakrát měř a jednou řež“ dvojnásob!

TIP: Pro rychlejší zobrazení okna Spustit můžete použít klávesovou kombinaci Win + R.

TIP: Budete-li opět chtít uživatelům umožnit pracovat s počítačem bez nutnosti přihlášení k systému pomocí přiděleného uživatelského jména a hesla, postupujte stejným způsobem s tím rozdílem, že položce MustBeValidated přiřaďte hodnotu 0.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře