13.  4.  2012    Windows 7

Jak zabránit, aby se počítač vypínal stisknutím tlačítka?

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Pokud nechtěně vypnete počítač neúmyslným stisknutím tlačítka, které je k tomu určené, jedná se o nepříjemnou věc. Poradíme vám, jak si tlačítko nastavit podle vlastních představ.

Tlačítko na skříni počítače již pro jeho vypínání nepotřebujete. Tímto tlačítkem počítač pouze zapínáte, avšak poté jej nejčastěji vypínáte přímo z prostředí Windows. Přesto se dá počítač pomocí tohoto tlačítka stále vypnout.

Pokud máte toto tlačítko špatně umístěné, může se stát, že pokud o něj zavadíte, počítač se vám vypne. Také pokud máte v domácnosti malé děti či zvířata, mohou si oblíbit mačkat toto tlačítko. Dnes vás naučíme, jak zabránit počítači, aby vás nepříjemně překvapil.

moznosti.png
Nastavení možností napájení v Ovládacích panelech Windows

Otevřete dialog Start | Ovládací panely | Možnosti napájení. Zde je v levém menu položka Nastavení tlačítka napájení, kterou si otevřete. Nyní můžete vybrat, jaká činnost se provede po zmáčknutí tlačítka. Počítač se může vypnout, převést do režimu hibernace nebo spánku, případně nemusíte provádět žádnou akci. V takovém případě mačkání tohoto tlačítka nic nezpůsobí.

tlacitko.png
Výběr akce odpovídající stisknutí tlačítka napájení

Dále můžete změnit i další nastavení ohledně napájení počítače. Na stejném dialogu můžete nastavit, zda počítač bude či nebude požadovat heslo po probuzení z režimu spánku.

upravit.png
Podrobné nastavení schématu napájení

Pokud se vrátíte zpět do dialogu Možnosti napájení, naleznete v levém menu také položky Nastavení vypínání displeje a Nastavení režimu spánku. Obě položky vám otevřou stejný dialog, kde můžete nastavit, po jak dlouhé době nečinnosti se vám vypne monitor či případně se převede počítač do režimu spánku.
Další bleskovkyX

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 1

Poslední komentáře Komentáře

Podržení tlačítka Karel 15.  4.  2012 10:43
Přidat příspěvek Zobrazit vše