31.  10.  2005    Windows XP

Jak zálohovat data na CD s nástroji Windows XP

Autor: Doporučit článek  |  vytisknout vytisknout  |  textová verze  |  velikost písma ++++++

Ve většině moderních počítačů je standardně nainstalována mechanika CD-RW , pomocí níž můžete velice jednoduše vypalovat cédéčka . Stačí vám jen dvě věci – prázdné cédéčko a program pro vypalování. Hledáte-li program se snadnou obsluhou, vyzkoušejte ten, který je standardní součástí Windows XP . Jeho ovládání je velice jednoduché a i napoprvé zvládnete zapsat požadovaná data na cédéčko za pár minut .

1Do vypalovací mechaniky vložte prázdné nebo přepisovatelné cédéčko, na které si přejete zapsat data. 2Přejděte do složky, v níž se nacházejí soubory, které chcete vypálit na cédéčko. Na vybraný soubor klepněte pravým tlačítkem myši, z vysunuté kontextové nabídky zvolte možnost Odeslat, Jednotka CD-ROM. 3Chcete-li najednou označit více souborů, stiskněte klávesu Ctrl a levým tlačítkem myši klepněte na požadované položky. Poté na libovolný označený soubor klepněte pravým tlačítkem myši a jako v předchozím případě z nabídky vyberte možnost Odeslat, Jednotka CD-ROM. 4Oznamovací oblasti se zobrazí bublinové hlášení Některé soubory jsou připraveny k zápisu na disk. Jakmile na tuto bublinu klepnete pravým tlačítkem myši, otevře se nové okno Průzkumníka Windows se seznamem souborů připravených k zápisu na cédéčko. 5Pokud se vám tato bublina v Oznamovací oblasti nezobrazila, otevřete složku Tento počítač a na ikonu nainstalované vypalovací mechaniky poklepejte levým tlačítkem myši. 6V podokně úloh klepněte na odkaz Zapsat soubory na disk CD. Spustí se jednoduchý průvodce, který vás vypálením cédéčka provede krok za krokem. V úvodním okně zadejte název disku, který se zobrazí po vložení vypáleného cédéčka do mechaniky, a stiskněte tlačítko Další. 7Pokud je v mechanice vloženo prázdné cédéčko, automaticky dojde k zahájení vypalování. O jeho průběhu vás informuje grafický ukazatel, u něhož také naleznete odhad zbývajícího času do konce vypalování. 8Po dokončení vypalování dojde k ukončení průvodce a ve výchozím nastavení systému by mělo dojít k automatickému vysunutí cédéčka z mechaniky. Tím je zápis vašich dat na disk hotov.
TIP: Pomocí tohoto programu také můžete velice jednoduše z přepisovatelného disku CD-RW vymazat zapsaná data a připravit jej k dalšímu použití. Do vypalovací mechaniky vložte disk CD-RW se zapsanými daty a ve složce Tento počítač poklepejte na ikonu vypalovačky levým tlačítkem myši. V levém podokně klepněte na odkaz Smazat tento disk CD-RW a postupujte dle instrukcí ve zobrazeném průvodci.X

Doporučit článek

Vaše jméno:

Váš e-mail:

E-mail adresáta:

Komentář:

kontrolní kód

Odeslat


celkem 0

Poslední komentáře Komentáře